خانه / اخبار / قالب صندلی خود باشید..!

قالب صندلی خود باشید..!

Martijn Rigters در هفته طراحی میلان ۲۰۱۲ از طرح جدید خود که یک سیستم تولید صندلی شخصی به روش ترکیبی تولید انبوه و در عین حال دستی است، رونمایی خواهد کرد.


Rigters دانشجوی سال سوم در رشته طراحی مبلمان، از آکادمی پادشاهی هنر (Royal Academy of Art) در شهر Hague هلند می باشد.


این طراح جوان در طی برنامه خود در سالن Del Mobile 2012 میلان به معرفی یک روش خلاقانه تولید مبلمان با تکنیک قالب گیری انعطاف پذیر فومی بر پایه تکنولوژی تولید انبوه ، خواهد پرداخت.


از دید این طراح، تولید انبوه ویژگی های مربوط به خود را دارد ولی در اکثر موارد نمی تواند هویت ، راحتی و تعلق خاطر مد نظر طراح را برای ایجاد احساس مالکیت نسبت به طرح برای محصول بوجود آورد.


او برای فائق آمدن بر این مشکل، توانسته با استفاده از تکینیک flexible molding و همینطور حضور شخص بعنوان قالب زنده در حین تولید محصول ، یک فرایند جدید و خلاقانه در تولید محصولات بوجود آورد.


در این روش پس از تزریق نهایی و گذشت زمان حدود ۱۵ دقیقه یک صندلی تمام فومی به طرح نشسته شما ساخته خواهد شد. این طرح از تاریخ ۲۹ فروردین تا ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ در میلان در معرض نمایش خواهد بود.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

طراحی مبلمان، معرفی چوب انعطاف پذیر DUKTA

معرفی چوب انعطاف پذیر DUKTA

دوکتا نوع خاصی از برش می باشد که چوب را انعطاف پذیر می سازد. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *