خانه / اخبار تصویری / طراحی اتاق کار در خانه

طراحی اتاق کار در خانه

اهمیت طراحی اتاق کار در خانه از این جهت است که در حال حاضر حداقل پنج درصد مردم آمریکا از خانه کارشان را انجام می‌دهند و ۷۰ درصد مردم جهان حداقل یک بار در هفته کار را از خانه دنبال می‌کنند.

قطعا ارتباط از راه دور مزایای خود را دارد، ولی تعادل بین کار و زندگی می‌تواند سخت شود. مخصوصا برای ما که همیشه در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنیم بدون اینکه فضای اختصاصی برای کار داشته باشیم.

این مسئله برند بریتانیایی مبلمان به نام Established & Sons را برانگیخت تا دیزاینرهایی چون رونان و اروان برولِک را به خدمت گرفته تا گرید (Grid) را ارایه کند. گرید یک مبلمان انعطاف‌پذیر و مدولار است که با هدف متعادل کردن زندگی و کار درون یک فضای مشترک خانه -دفتر می‌باشد.

مطبوعات، گرید و خطوط تولید مبلمان و طراحی اتاق کار  Established & Sons را اینگونه توصیف می‌کنند، “پاسخ های در نظر گرفته شده به افزایش تقاضا برای فضای مشترک کار و زندگی و تغییر نگرش نسبت به ظرافت و زیبایی در محیط کاری”.

طراحی اتاق کار در خانه

پایه ستون گرید از جنس استیل می‌باشد که توسط رنگ پودری پوشش داده شده است. طراحی آن به شکل L یا U بوده و یک تخته چوبی برای پایه قرار گرفته تا به عنوان میز استفاده شود. همچنین می توانید بالای چوب تشک قرار داده و از آن به عنوان جای نشستن یا خوابیدن استفاده کنید.

طراحی اتاق کار در خانه

سمت دیگر گرید طاقچه کوچکی تعبیه شده که می‌تواند به عنوان میز کار استفاده شود و میان این دو فضا یک دیواره کوتاه چوبی یا شبکه فلزی (که فضایی همانند قفس پرنده برای افراد درست کرده) تعبیه شده است.

تصور ما از ایده شبکه فلزی این است که شما می توانید به راحتی با افراد دیگر در خانه تان صحبت کنید و محدود به دیوارهای سنتی نشوید. که تاحدودی  بهتر از کار در اتاقک می‌باشد، ولی شاید این احساس به شما دست دهد که در زندان می‌باشید.

Established & Sons در این رابطه توضیح دادند که ورژن پشتی بلند این مبلمان که تداعی کننده قفس می‌باشد، برای فضای داخلی خانه طراحی نشده ولی مدل پشتی کوتاه می‌تواند در خانه استفاده شود.

به هر حال در دهه اخیر اتاقک‌های خصوصی همانند گرید در دفاتر کاری جلوه بهتری داشته‌اند، زیرا به عنوان روشی برای کاهش حواس پرتی نسبت به فضای روباز به طور فزاینده‌ای مشهور شده‌اند.

من به عنوان کسی که بیشتر در فضاهای کوچک کار کرده‌ام، قدر این قابلیت مبلمان که هم نمی‌گذارد حواس شما پرت شود و هم شما را ایزوله نمی‌کند را می‌دانم. اما با توجه به اینکه قیمت این مبلمان از ۴۳۵۰ دلار شروع می شود، می‌تواند همه‌ی استارباکس رفتن های شما را پوشش دهد تا به جایش فقط از خانه خارج شوید!

 

منبع: Working from home is now more prison-like than ever!

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

طراحی کلاس درس در راستای توسعه آموزش در تمامی مناطق

این سازه نمونه‌ای از یک طراحی خوب و پایدار است که توسط یک شرکت معماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *