خانه / اخبار / sitpack صندلی تاشو

sitpack صندلی تاشو

همواره موقعیت ها و فعالیت هایی بصورت روزمره وجود دارد که نیاز است مدت زیادی سرپا ایستاد، مانند نگاه کردن مسابقه ورزشی کودک خود، منتظر ایستادن برای مترو و یا … . این مشکل بخاطر عدم وجود صندلی و یا نیمکت در همه اماکن عمومی است و یا عدم تعداد مورد نیاز برای همه افراد است. برای پاسخ گویی به این نیاز ، mono+mono پروژه ای رو به نام sitpack معرفی کرده است که معتقد است پرتابل، قابل تنظیم و ارگونومیک ترین صندلی تاشو جهان خواهد بود.


این طرح بصورت کاربردی و مینیمالیستی طراحی شده است. هدف از این فعالیت، فراهم آوردن شرایط نشستن و استراحت کردن در هر هنگام برای بسیاری از سنین بوده است که در این حالت کاربران جریان خون خود را افزایش خواهند داد در شرایطی که تعادل هم خواهند داشت.
برای ساخت این صندلی، ۱۲ حالت مختلف بصورت ۳D-Print ساخته و تست شده است. طبق محاسبات معین شده است که این وسیله از جنس پلی کربنات ساخته شود، ماده ای که شیشه های ضد گلوله را نیز با آن می سازند. این صندلی می تواند وزنی تا حدود ۱۳۰ کیلوگرم را تحمل کند.


“sitpack” قرار است در کشور دانمارک و توسط یک کارخانه خانوادگی ساخته شود. هم اکنون این پروژه در kickstarter برای جمع آوری بودجه قرار دارد.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

نمایشگاه تصویر، ویدئو و متن از ۵۰ صندلی برگزیده قرن بیستم

“نمایشگاه تصویر، ویدئو و متن از ۵۰ صندلی برگزیده قرن بیستم” یکشنبه ۴ تا چهارشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *