خانه / اخبار / MIT Soft Rocker

MIT Soft Rocker

ایستگاهی که با انرژی خورشیدی کار می‌کند و همچنین به عنوان مبلمانی برای استراحت در فضاهای خارجی‌ به کار می رود.

پیدا کردن محلی که بتوان در فاصله بین کلاس‌ها در آن استراحت کرد و همچنین مطمئن بود که شارژ موبایل و یا لپ تاپ شما در آن تمام نمی‌شود بسیار سخت است. اینها مشکلاتی هستند که دانشجویان عصر حاضر با آن روبرو می شوند، حتی نخبه‌های دانشگاه MIT. برای حل این مشکل طراح معمار Sheila Kennedy ، Soft Rocker را به مناسبت ۱۵۰ مین سالگرد MIT در نمایشگاهی به معرض نمایش می‌گذارد. این نشیمنگاه به شما اجازه می دهد که به راحتی‌ بر روی آن دراز کشیده در حالیکه که وسایل الکتریکی‌ خود را شارژ می نمایید.

این نشیمنگاه حلقه ای است که به یک نوار از جنس سلول‌های خورشیدی مجهز گشته است، و جزئیات تزئینی زیبایی در بخش زیرین آن قرار گرفته اند، و یک لامپ داخلی‌ فضای داخلی آن را روشن می‌کند. در طول روز پانل‌های خورشیدی می توانند یک باطری ۶ ولتی را شارژ نمایند، و قادرند که در عرض یک ساعت ۳ گوشی موبایل را شارژ نمایند. از سوی دیگر این ایستگاه از چوب‌های نرمی ساخته شده که به سرعت رشد می کنند و بنابراین تولید انبوه این ایستگاه‌ها سبب تخریب جنگل‌های کهن نمی‌شود و همچنین بافت این چوب‌ها تجربه دلپذیری را در هنگام نشستن برای کاربر فراهم می‌کند.

طراحی چند جانبه اهمیت بسیاری در طراحی این ایستگاه داشته است، به طوری که دانشجویان و افراد از رشته‌های مختلف و با تخصص‌های گوناگون بتوانند بر روی آن نشسته و از آن استفاده کرده و لذت ببرند مانند جداول excel که برای طیف وسیعی از تخصص‌ها قابل استفاده است. طراح و گروهش طوری این چوب نرم و سایر قطعات این ایستگاه را در کنار هم قرار داده اند که نه تنها راحت باشد بلکه کاملا کاربردی باشد.

نتیجه نهایی یک صندلی گهواره مانند است، که از نظر محیط زیستی‌ پایدار بوده، و در مجموع پایگاهی برای واکنش‌های متقابل بین افراد و اشیا و افراد با یکدیگر فراهم می کند.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

طراحی مبلمان خانه - با قابلیت حمل و نصب آسان

طراحی مبلمان خانه – با قابلیت حمل و نصب آسان

طراحی مبلمان خانه – به شیوه نوین که فقط با کشش ساخته و نصب می‌شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *