خانه / اخبار / تجربه سفر با چیدمان یک بذر در شوی طراحی داخلی تورنتو!

تجربه سفر با چیدمان یک بذر در شوی طراحی داخلی تورنتو!

طراح هلندی ماریج وگلزنگ بازدیدکننده‌های شوی طراحی داخلی تورنتو را به سفری داستانی دعوت می‌کند که راوی آن بذر است و در میان جنگلی از روبان قرار گرفته تا حین دسترسی به نواحی پنهان، هر پنج حس را تحریک سازد.

این چیدمان که برای شرکت سازنده کوارتز، کیسراستون بوده و نامش بذرها می‌باشد، شرکت‌کننده‌ها را به یک تور صوتی دعوت می‌کند تا تجربه متفاوتی از ایستگاه های مختلف درون روبان های رنگی کسب نمایند.

تجربه سفر با چیدمان یک بذر در شوی طراحی داخلی تورنتو!

به گفته طراح این چیدمان که سرپرستی بخش مواد غذایی آکادمی طراحی ایندهوون را هم برعهده دارد، “این چیدمان حسی می‌باشد و چیزی نیست که صرفا به آن نگاه کنید، بلکه ابزاری برای کسب تجربه است. طرحی که صرفا دیده شود کسل کننده است، به این علت من کلا با غذا کار می‌کنم”.

تجربه سفر با چیدمان یک بذر در شوی طراحی داخلی تورنتو!

پیش از ورود به چیدمان به هر بازدیدکننده یک هدفون داده می شود و از او خواسته می شود یکی از دو بذر را بخورد؛ حرکتی که وگلزنگ آن را با انتخاب قرص آبی یا قرمز در فیلم ماتریکس مقایسه می کند. بذر پس از مصرف از طریق هدفون صحبت می کند.

فضا با هدف فعال شدن حس های مختلف ایجاد شده است. به عنوان مثال در یک ایستگاه خمیر ورز داده شده و نان پخته سرو می شود، بوی نان در فضا پیچیده می شود.

در ایستگاه دیگر بازدیدکننده‌ها به هم غذا می دهند. بدین صورت که دونفر در دو طرف پنلی که توسط شرکت کیسراستون ارائه شده می ایستند و از طریق سوراخ موجود در پنل، لقمه غذا را با دست خود به شخصی که آن طرف پنل هست می دهند.

تجربه سفر با چیدمان یک بذر در شوی طراحی داخلی تورنتو!

وگلزنگ می گوید: “اینکه از دست یک ناشناس غذا بخورید کمی ترسناک به نظر می رسد. کاری که معمولا انجام نمی دهیم و این دیوار باعث شده شما ناشناس بنظر برسید”.

سایر قسمت های چیدمان مربوط به چرخه عمر بذر می باشد، همانند چشمه آب که بالای سر تعبیه شده و بازدیدکننده ها می توانند با نوشیدن آن مشوقی برای رشد بذر باشند. هرچند بذر در ایستگاه خرد کردن که شامل ابزار ساخته شده توسط کیسراستون بوده، ناراحت می باشد.

تجربه سفر با چیدمان یک بذر در شوی طراحی داخلی تورنتو!

یک بخش برای چشیدن پاستا می باشد و دیگری برای مدیتیشن. همه آنها میان مجموعه ای از روبان های رنگی که از فریم های چوبی آویزان شده قرار گرفته اند.

قدم زدن میان روبان های ساتن به معنای کم کردن سرعت بازدیدکننده ها در نمایشگاه می باشد. این نمایشگاه در مرکز همایش تورنتو از ۱۷ تا ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹ دایر بوده است.

تجربه سفر با چیدمان یک بذر در شوی طراحی داخلی تورنتو!

به گفته وگلزنگ “اینجا جشن حس ها توسط چیزهای ساده می باشد. در طراحی چیزهایی که شما نتوانید ببینید به یک اندازه اهمیت دارند”.

کیسراستون هر ساله در سراسر جهان به یک طراح ماموریت ساخت چیدمان با استفاده از محصولاتش به شیوه های غیرمعمول می دهد.

تام دیکسون، اسناریکیتکچر، جیم هایون و فیلیپ مالوین از طراحانی می باشند که تا به امروز با این شرکت همکاری داشته اند.

 

و در آخر، اگر به حوزه طراحی داخلی علاقمند هستید این پست‌ها را از دست ندهید!

مترجم: نگین بزرگی‌نژاد، گزارشگر طراحی صنعتی

منبع: Marije Vogelzang creates sensorial Seeds experience at IDS Toronto

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

طراحی پارک آبی در تهران برای استخراج رمزارز!

طراحی پارک آبی در تهران برای استخراج رمزارز!

طراحی پارک آبی با هدف پنهان کردن استخراج رمز ارز (cryptocurrency)! تیمی از طراحان برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *