خانه / اخبار / Lumirigid, چراغی نو‌آورانه برای دوچرخه سواری‌ در شب

Lumirigid, چراغی نو‌آورانه برای دوچرخه سواری‌ در شب

کسانیکه از دوچرخه به صورت روزمره و به عنوان وسیله اصلی‌ برای جابجای استفاده می کنند، به مشکلات دوچرخه سواری‌ در شب واقف هستند. بسیار سخت است که در تاریکی‌ شب، خرابی‌‌های سطح خیابان، دریچه ها، جداول کنار کوچه‌ها و سطوح ناصاف را تشخیص داد. چراغ‌های موجود که بر روی کلاه ایمنی دوچرخه سواران نصب می شوند سایه‌ای ایجاد می کنند که سطوح محدب و یا مقعر را غیر قابل تشخیص می نماید. گروهی از محققان از دانشگاه Sichuan در چین راه حل بسیار جالبی‌ برای این مشکل دوچرخه سواران در شب طراحی نموده اند.


این چراغ جدید LED نه تنها راه شما را روشن می‌کند بلکه به کاربر این امکان را میدهد که سریعا تشخیص دهد با چه نوع مانعی روبرو است. مربع‌های این شبکه به نوعی تغییر میکنند که حجم سه بعدی از مانع را در تاریکی‌ خلق می کنند. این پروژکتور سه تنظیم دارد که اندازه مربع‌های این شبکه را مشخص می نماید. کاربر می تواند با توجه به نوع راهی‌ که می رود یکی‌ از این تنظیمات را انتخاب نماید.


این نور همچنین به ماشین‌ها و افراد پیاده هشدار می دهد که دوچرخه سواری‌ دارد به آنها نزدیک می شود دقیقا مثل لامپ‌های دوچرخه سواری‌ معمولی. این پروژکتور می تواند یا به وسیله باطری یا از طریق حرکت چرخ‌های دوچرخه شارژ شود. کاربر با یک دکمه می تواند این دستگاه را خاموش و روشن کرده و یکی‌ از ۳ تنظیمات موجود را انتخاب نماید. هنوز معلوم نیست که این پروژه به صورت یک محصول به بازار راه پیدا خواهد کرد یا نه، اما در نوآوری آن هیچ شکی نیست از آنجا که در سال ۲۰۱۲ نیز جایزه Red Dot را دریافت نموده است.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

نوآوری در طراحی لاستیک - لاستیک کامپوزیتی بدون باد

نوآوری در طراحی لاستیک ؛ لاستیک کامپوزیتی بدون باد

نوآوری در طراحی لاستیک – لاستیک کامپوزیتی بدون باد ماشین‌هایی که پنج سال تحت حمایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *