خانه / اخبار / iPad کاغذی، دفترچه جدید Moleskine

iPad کاغذی، دفترچه جدید Moleskine

اغلب طراحان، معماران و یا افراد خلاق عادت دارند که همیشه دفترچه کوچکی را به همراه داشته باشند تا اگر ایده‌ی به ذهنشان رسید سریعاً آن را به روی کاغذ ثبت کنند یا از نکاتی‌ که به نظرشان جالب می آید یادداشت بردارند. اما با گسترش تکنولوژی شاهد این بودیم که خیلی‌ افراد دفترچه‌های یادشت و طراحی خود را کنار گذاشته و تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند را جایگزین آنها کرده‌اند. اگر از شرکت‌های بزرگی همچون Adobe یا Fiftythree بپرسید، مطمئنأ به شما خواهند گفت که این دفترچه‌های کاغذی دیگر هیچ جایی‌ در آینده نخواهند داشت. به گفته آنها سیستم‌ها و نرم افزار‌های دیجیتالی به مرور بهتر و بهتر خواهند شد و قابلیت‌های پیدا خواهند کرد که حتی نمی‌توان تصورش را هم کرد که بتوان همان کارها را به روی برگی از کاغذ انجام داد.

Moleskine که یکی‌ از تولید کنندگان اصلی‌ دفترچه‌های کاغذی است، بدون اینکه هیچ توجهی‌ به آینده که دیگران ترسیم می کنند داشته باشد، نوع دیگری آینده را به تصویر می‌کشد. این شرکت با همکاری شرکت Livescribe, دفترچه‌های جدیدی را تولید کرده که به همراه یک قلم الکترونیکی‌ به بازار عرضه شده اند. بنابرین وقتی‌ که با این قلم به روی این دفترچه طرحی می زنید، یا چیزی می نویسید، نه تنها هر حرکت قلم شما در یک app ویژه ثبت می شود بلکه به راحتی‌ از طریق وسایل دیجیتال شما قابل دسترس می گردد.

این قلم طوری طراحی شده است که می تواند با توجه به خطوط صفحه و دکمه‌های که در صفحه قرار داده شده اند و همچنین حاشیه صفحه موقعیت خود را تشخیص دهد. بنابرین قلم دقیقاً می‌داند که با کجای صفحه تماس پیدا کرده است.

کاربر حتی می تواند نوشته‌ها و یا طراح‌های خود را با برچسب‌های خاص مشخص نماید. ۳ دکمه گرافیکی در پأیین هر برگ طراحی شده‌اند: برچسب، پرچم، ستاره. فقط کافیست که قلم خود را به روی یکی‌ از این دکمه قرار دهد و برچسب مورد نظر به آن صفحه تعلق می‌گیرید و سپس از طریق app قابل مشاهده و استفاده است. اگر کاربر بخواهد که به همراه نوشته صدا را هم ضبط کند، ۳ دکمه گرافیکی دیگر نیز در پایین هر برگ قرار دارند: ضبط، پخش، توقف.

مهم این است که هر دو این شرکت ها به آینده فراتر از آنچه که همگان در زمینه محصولات آنها فکر می کنند نگاه کرده اند و توانسته اند دنیای فیزیکی‌ را به طور بسیار کاربردی با دنیای دیجیتالی بیامیزند و هنوز حرفی‌ برای گفتن در دنیای دیجیتالی داشته باشند. قیمت این دفترچه‌ها به طور معمول چیزی در حدود ۳۰ دلار و قیمت این قلم در حدود ۱۵۰ دلار است.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

طراحی مبلمان خانه - با قابلیت حمل و نصب آسان

طراحی مبلمان خانه – با قابلیت حمل و نصب آسان

طراحی مبلمان خانه – به شیوه نوین که فقط با کشش ساخته و نصب می‌شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *