خانه / اخبار / اخبار خارجی / طراحی روبات برای تحویل کالا توسط شرکت فورد!

طراحی روبات برای تحویل کالا توسط شرکت فورد!

اینترنت عاشق روبات‌های دو پاست احتمالاً تا الان ویدیوی فورد را دیده اید؛ یک روبات انسان‌نما را نشان می‌دهد که می‌تواند از پشت وانت تحویل پایین بیاید و یک بسته را در تراس ساکنان حومه شهر قرار دهد. تیم طراحی روبات فورد این روبات را که نامش دیجیت می‌باشد را به عنوان یک راه حل هوشمندانه معرفی کرده است که مشکل “تحویل درب منزل ” را در قالب تحویل خودکار حل می‌کند.

به طور خلاصه یک ون اتوماتیک می‌تواند بسته آمازون شما را از انبار به آدرس شما برساند. اما چطور این کار انجام می‌شود؟ اینجاست که یک جفت دست و پا به کمک می‌آیند. سایر شرکت‌ها کانسپت مشارکت روبات/ ماشین خودکار را مورد بررسی قرار داده‌اند. شرکت کانتیننتال و انیباتیکس همین فرایند را با روباتی به شکل سگ انجام دادند . هر چند نبود دست در طبیعت سگ موجب شد که یک جعبه به صورت ناشیانه حمل شود و حین حمل از پشت سگ به زمین بیافتد.

طراحی روبات برای تحویل کالای توسط شرکت فورد!

دیجیت ممکن است فاقد بدن واقعی باشد ولی می‌تواند بسته را با وسواس بیشتری به درب منزل برساند . همانند کاری که یک شخص تحویل دهنده انجام می دهد. با این حال همچنان ترسی نسبت به این موضوع وجود دارد. ویدیو فورد تمام سعی خود را کرده تا دیجیت کاملا نرمال و بی‌خطر به نظر برسد.  ولی بیایید واقع‌گرا باشیم: دیجیت با پیاده شدن از پشت ون و حرکت به سمت شما، ظاهر دوستانه‌ای همانند یک آدم را ندارد بلکه بیشتر شبیه زنبور بی‌سر مکاترونیکی است که تازه سر از تخم در آورده!

اگر چه ممکن است زنبورها در لحظه اول ناخوشایند به نظر برسند ولی این موضوع تا زمانی ادامه می‌یابد که به دیدن آنها عادت کنیم. حتی شاید تناقضی باشد که دیجیت شبیه فرزند نامشروع شترمرغ و آخوندک مادر باشد. تکنولوژی روبات دوپا یک مرحله ناشیانه میان عملکرد از منظر اصولی و مفید بودن است و تنها راه رهایی از مشکل، تکرار در دنیای واقعی است. دیجیت همانند اتومبیل‌های بدون سرنشین اولیه محتاط حرکت می‌کند و جریان کاری آن همچنان آسیب‌پذیر است. اگر این ربات از نظر ظاهری بهتر طراحی می‌شد شاید مردم به توانایی‌هایش بها می‌دادند و تعامل بیشتری با آن داشتند. درعوض دیجیت وسیله‌ای آزمایشی به نظر می‌رسد که شما نمی‌خواهید با آن ارتباط برقرار کنید، موضوعی که می‌تواند در مرحله آزمایشی اولیه حیاتی به‌نظر برسد.

در واقع داشتن روبات‌های تحویل که یک مقدار ترسناک به نظر می‌رسند شاید در نهایت یک ویژگی هدفمند باشد تا یک اشکال. روی هم رفته افراد علاقه‌مندند با روبات‌ها بدرفتاری کنند (چطوره این بسته را از دست دیجیت برداریم و بعد آن را بدزدیم؟) در مورد شما نمی دانم ولی من دو بار فکر کردم تا سر از کار این روبات در بیاورم.

مترجم: نگین بزرگی‌نژاد، گزارشگر طراحی صنعتی

منبع: Yes, Ford’s new deliverybot is creepy–but that may be a good thing

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

نوآوری در طراحی لاستیک - لاستیک کامپوزیتی بدون باد

نوآوری در طراحی لاستیک ؛ لاستیک کامپوزیتی بدون باد

نوآوری در طراحی لاستیک – لاستیک کامپوزیتی بدون باد ماشین‌هایی که پنج سال تحت حمایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *