خانه / اخبار / Disney ترسیم آینده اسباب بازی‌ها

Disney ترسیم آینده اسباب بازی‌ها

اخیرا، در یک پروژه تحقیقی مشترک بین موسسه سرگرمی Disney و دانشگاه Carnegie Mellon پروتوتایپ اسباب بازی پاپیون ساخته شد.


این اسباب بازی که با چاپ سه بعدی (۳D Print) ساخته شده است، چشمانش نمایش الکترونیکی‌ پخش می کنند. این پروژه نتیجه تحقیقات Disney در زمینه چاپ سه بعدی اپتیک‌های نوری است. در این پروژه لوله‌های اپتیک‌های نوری به صورت یک مجسمه چاپ سه بعدی می شوند و انتهای هر لوله به صورت یک پیکسل عمل می‌کند. نتیجه این پروژه، پروتوتایپی است که چشمانش هر طرح و پیام و کارتونی را منعکس می نماید.


اگرچه سرگرم کننده به نظر می‌رسد، برای Disney این پروژه یک تحول در صنعت اسباب بازی‌های تعاملی، و رباتیک ایجاد خواهد کرد. سرپرست این پروژه می‌گوید که، ساختن چشم عروسک‌ها همیشه مشکل ساز است، و چشم‌ها مهم‌ترین بخش ارتباط چهره به چهره هستند. اگر به شخصیت‌های کارتونی غیر واقعی‌ توجه کنید متوجه می شوید که چشم‌ها شکل و اندازه متفاوتی به خود می گیرند و طوری به نظر می‌رسند و رفتار می کنند که در واقعیت امکان پذیر نمی‌باشد. مثلا چشم‌های تام در کارتون تام و جری را تصور کنید که علامت دلار را نشان می داد و خیلی‌ کارهای دیگری که چشمان عادی در انجام آن ناتوان هستند.


بنابراین، با توجه به پیشرفت تکنولوژی چاپ سه بعدی، Disney تصمیم گرفت که دنیای اسباب بازی‌ها و عروسک‌ها را متحول کند و با استفاده از تکنولوژی پیکسل ها، ارتباطاتی که شخصیت‌های کارتونی بر روی صفحه دو بعدی تلویزیون با مخاطب بر قرار می کردند را به دنیای واقعی‌ بیاورد.


سرپرست این پروژه می‌گوید که دنیای واقعی‌ مسطح و تخت نیست و نمایشگر‌های آینده نیز مسطح نخواهند بود و با شکل و فرم اجسامی که در اطراف ما قرار دارند هماهنگ می شوند و چشم این عروسک‌ها تنها مقدمه در این زمینه است.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

طراحی محصول با نام Taktil برای کودکان مبتلا به اوتیسم

پائولا لارنس فارغ التحصیل دانشگاه Riga school of design and art، مجموعه ای از اشیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *