خانه / اخبار / معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.

ساخت افزایشی و پرینت سه بعدی در حال محبوب شدن در صنعت جواهرسازی هستند. صنعت پرینت سه بعدی که پیش از این در هنر، مد و معماری توانست توانایی‌هایش را به نمایش بگذارد، هم‌اکنون بر روی صنعت طراحی جواهرات و جواهرسازی متمرکز شده است.

از آن‌جایی که صنعت پرینت سه بعدی توانایی ساخت فلزات را به خوبی پلاستیک دارد، امروزه پرینت سه بعدی جواهرات ممکن گشته است. در این نوشته قصد داریم که شما را با ۱۰ زیور زیبا که با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساخته شده است، آشنا کنیم.

۱- Diana Law

Diana Law طراح مد و جواهر است که پیش از رواج پرینترهای سه بعدی در فرانسه تحصیل کرده بود. پرینت سه بعدی به Diana Law اجازه داد تا به خلق طرح‌های نوینی دست بزند که پیش از این قادر به ساخت آن‌ها نبوده است. او اخیراً اقدام به رونمایی از مجموعه‌ای از کارهایش کرده است که از پلاستیک و فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند. جواهرات پلاستیکی این مجموعه توسط پرینترهای سه بعدی SLS ساخته شده‌اند که به وی اجازه داده تا بتواند به کیفیتی بسیار خوب از ساخت نابلون دست باید. یکی دیگر از دلایلی که دیانا به واسطه‌ی آن‌ها پرینت سه بعدی را به عنوان روش ساخت جواهراتش انتخاب کرده است، زیست‌سازگار بودن این روش نسبت به روش‌های سنتی است.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.جواهرات پرینت سه بعدی شده‌ی Diana Law

۲- Doug Bucci

Doug Bucci هنرمندی است که دست به طراحی و ساخت گردنبند، دست‌بند و دیگر جواهرات پرینت سه بعدی شده می‌زند. او با الهام از سیستم‌های بیولوژیک و استفاده از پرینترهای سه بعدی دست به ساخت جواهرات پیچیده می‌زند. گردبند بزرگ پرینت سه بعدی شده‌ی او نشان می‌دهد که شکل‌های پیچیده‌ی را می‌توان پرینت سه بعدی کرد و طرح‌های زیبایی را به واسطه‌ی آن خلق کرد.

 

۳- Pjotr: خودکار پرینت سه بعدی شده‌ با طلای ۱۸عیار

هرچند که Pjor را نمی‌توان یک جواهر دانست، ولی این خودکار که از پرینت سه بعدی طلا ساخته شده است، یک اکسسوری لوکس و ارزشمند است. این خودکار توسط Rein van der Mast طراحی شده است. هرچند اولین نسخه‌ی این خودکار که با استفاده از تیتانیوم ساخته شده بود هم بسیار لوکس بود، ولی ساختن نسخه‌های جدید این خودکار با طلای ۱۸عیار آن را به سطح جدید از لوکس بودن رساند.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.خودکار پرینت سه بعدی شده با طلای ۱۸عیار

۴- حلقه‌ی کدگذاری شده‌ی ۳Dwave

استارتاپ ژاپنی ۳Dwave یک خط تولید حلقه‌های جواهر پرینت سه بعدی شده را راه‌اندازی کرده است. ابتکار این استارتاپ در این است که به مشتری‌هایش اجازه می‌دهد تا یک صدای سه ثانیه‌ای از خودشان ضبط کنند و ۳Dwave با نمودار موج این صدا، حلقه‌های بسیار شگفت‌انگیزی را با استفاده از پرینترهای سه بعدی می‌سازد. مشتری‌های ۳Dwave می‌توانند بازه‌ی وسیعی از فلزات استاندارد و حتی گران‌بها را به عنوان ماده‌ی سازنده‌ی حلقه‌ی مورد نظر انتخاب کنند.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.حلقه‌ی کدگذاری شده – ساخته شده توسط ۳Dwave

۵- جواهرسازی Endswell

Rachel Gant و Andrew Deming، طراحان جواهرسازی Endswell، تیمی را برای ساخت انگشترهای طلای خود با استفاده از پرینترهای سه بعدی تشکیل داده‌اند. آن‌ها بر روی طراحی و ساخت انگشترهای زیبا و مینیمال متمرکز هستند تا بتوانند به مشتری‌هایشان جایگزینی برای حلقه‌های ازدواج سنتی ارائه دهند.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.حلقه‌های جواهر پرینت سه بعدی شده توسط Endswell

۶ Paola Valentini

آثار طراح ایتالیایی جواهرآلات، Paola Valentini، به قدری زیبا و ارزشمند است که ایشان اخیراً موفق به دریافت جایزه‌ی Comité Francéclat  شده است. دستبند طلایی رز آقای والنتینی که توسط پرینترهای سه بعدی ساخته شده است، با وجود ساختار پیچیده تنها ۶۴ گرم وزن دارد.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.جواهرات طراحی و پرینت سه بعدی شده توسط Paola Valentini

۷- Skraep

Skraep یک فعالیت جدید و خلاقانه‌ی مجموعه‌ی LuxMea است که با کمک پرینترهای سه بعدی، اشیاء باطله را تبدیل به جواهرات می‌کند. Skraep می‌تواند اسباب‌بازی‌، گردنبند و دیگر لوازم غیرقابل استفاده را تبدیل به جواهرآلات با ارزش کند.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.دستبند پرینت سه بعدی شده‌ی Skraep

 ۸ Nervous System

Nervous System یک استودیوی طراحی آمریکایی است که در پرینت سه بعدی اشیاء پیچیده تخصص دارد. آن‌ها از مدل‌های ریاضیاتی برای طراحی گردنبند و حلقه استفاده می‌کنند. به علاوه، Nervous System اشیائی دیگر همچون فنجان، گلدان، لامپ و مجسمه هم تولید می‌کند.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.حلقه‌ی پرینت سه بعدی توسط Nervous System

۹ Zazzy

Zazzy یک استارتاپ هلندی است که به مشتری‌ها اجازه می‌دهد تا مجموعه‌ای جواهرات را برای خودشان شخصی‌سازی می‌کنند. بعد از این‌که مشتری‌ها جواهر خودشان را شخصی‌سازی کردند، می‌توانند آن را سفارش دهند تا قطعه‌ی پرینت سه بعدی برای آن‌ها ارسال شود. این استارتاپ توانایی ساخت جواهراتی از جنس طلا، فولاد و حتی نایلون را دارد. به علاوه، این استارتاپ اخیراً با همکاری The Noun Project، مجموعه‌ای ۶۵۰۰۰تایی از طرح‌ جواهر را برای مشتری‌های خودش آماده کرده است. این مجموعه از صورتک‌های خندان تا شکل‌های پیچیده و حتی لوگوی بیت‌کوین را شامل می‌شود.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.پلاک‌های پرینت سه بعدی شده توسط استارتاپ Zazzy

۱۰ Ross Lovegrove

Ross Lovegrove طراحی است که مجموعه‌ای از حلقه‌های پرینت سه بعدی شده را عرضه کرده است. این حلقه‌ها که از طلای ۱۸ عیار ساخته شده‌اند، با تلفیق با تلفیق پرینت سه بعدی به روش DMLS و ریخته‌گری دقیق ساخته شده‌اند.

معرفی برترین جواهراتی که به وسیله پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند.حلقه‌ی طراحی شده توسط Ross Lovegrove

 

 منبع: Top 10 3D Printed Jewelry Designs

درباره ی 3BOWDI

وبسایت تخصصی 3BOWDI.COM خود را به عنوان مرجع "Additive Manufacturing" در ایران معرفی می‌کند. اصطلاح "Additive Manufacturing" یا آن‌طور که در ایران به آن "ساخت افزایشی" اطلاق می‌شود، به مجموعه‌ای از فرآیندها گفته می‌شود که ایده‌ی یک محصول را به محصول نهایی تبدیل می‌کند. زنجیره‌ی تولید ارزش در ساخت افزایشی به کلی با پارادایم‌های سنتی تفاوت دارد. ساخت افزایشی در اغلب موارد از اسکن سه بعدی و طراحی شروع می‌شود و به پرینت سه بعدی و عملیات پساپرداخت ختم می‌شود. خدمات و فعالیت‌های تیم وبسایت تخصصی 3BOWDI.COM تنها به مرجعیت دانشی و خبری در حوزه‌ی ساخت افزایشی ختم نمی‌شود، بلکه این مجموعه به طور فعال به ارائه خدمات پرینت سه بعدی، اسکن سه بعدی و مهندسی معکوس، طراحی مهندسی و صنعتی، فروش پرینتر و اسکنر و همچنین برگزاری ورکشاپ‌ها و دوره‌های مرتبط مشغول است.

همچنین ببینید

یافته های جدید در رابطه با خطرات پرینتر سه بعدی

یافته های جدید در رابطه با خطرات پرینتر سه بعدی

تحقیقات چهارسالِ حاکی از آن است که پرینترهای سه بعدی ذرات ریز خطرناکی را ساطع …

۴ دیدگاه

 1. با سلام . من طراح صنعتی با گرایش طراح جواهرات مشغول به کار هستم. در مورد مطلب بالا باید بگم روزانه محصول طلا و پایه جواهرات زیادی در کارگاهای بازار خودمون بصورت رزین پرینت شده با پرینترهای سه بعدی سالید اسکیپ و انویژن و…و با ریخته گری دقیق طلای اونها ریخته میشه و یه امر عادی شده…برام عجیبه اینجا از طرحهای برتر نام برده ، ازدید کدام رفرنس و این در حالیه که تو کارهای خودمون طرحهای بسیار زیباتر وجود داره که حرفه ای تر و زیباتر از بعضی طرحهای معرفی شده در بالا هستند.
  نکته بعدی ، جواهر همانطور که از اسمش پیداست به کار با سنگها و فلزات ارزشمند اطلاق میشود، بنابراین بجای استفاده از کلمه جواهرات پلاستیکی باید بگوییم زیورآلات پلاستیکی .
  برای اطلاعات بیشتر میتونید با ایمیل من در تماس باشید.

  • سلام دوست عزیز.
   سپاس بابت نظرتون. ولی اگر به پایان مقاله دقت می‌کردید مشاهده می‌کردید که منبع این مطلب و رده‌بندی آن آورده شده است. منبع این اثر هرجا هم که باشه، طبیعتا این لیست کامل و بی‌عیب نیست و از این منظر نقد شما وارده.
   موفق باشید

 2. سلام دوست عزیز.
  سپاس بابت نظرتون. ولی اگر به پایان مقاله دقت می‌کردید مشاهده می‌کردید که منبع این مطلب و رده‌بندی آن آورده شده است. منبع این اثر هرجا هم که باشه، طبیعتا این لیست کامل و بی‌عیب نیست و از این منظر نقد شما وارده.
  موفق باشید

 3. خیلی جالب بود این مقاله.مرسی از سایت خوبتون و دوستانی که زحمت جمع اوری و انتشار این مطلب رو کشیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *