خانه / اخبار / یونس دانشور برنده جایزه طراحی مفهومی ۲۰۱۱ Red Dot

یونس دانشور برنده جایزه طراحی مفهومی ۲۰۱۱ Red Dot

به گزارش سایت طراحی صنعتی دانشگاه هنر تبریز، جناب آقای یونس دانشور موفق به دریافت جایزه طراحی مفهومی رددات Red Dot 2011 در دسته دانش زندگی شد. طرح ارائه شده توسط وی Symbolic ICU/CCU Bed Position Controller نام داشت.


در توضیح این طرح آمده است:
کنترل کننده تخت های آی سی یو/سی سی یو با ظاهری همانند شرایط بیمار بر روی تخت، برای بهبود و تسریع تنظیم تخت توسط پرستار طراحی شده است.
تخت های بیمارستان بنا به شرایط بیمار، نیاز دارد در حالت های مختلفی قرار بگیرد. علاوه بر آن حالت هایی هم برای شرایط اورژانس وجود دارد، که تخت باید در کمترین زمان ممکن به آن حالت تنظیم شود.
امروزه برای تنظیم حالت های مختلف تخت، کلیدهای متفاوتی برای هر قسمت در نظر گرفته شده است که تسلط به آنها نیاز به آموزش و تمرین دارد و در شرایط بحرانی که تخت باید به حالت خاصی تنظیم شود، تعدد کلید های مشابه می تواند برای پرستار ایجاد سردرگمی کند.
این کانسپ با یکپارچه کردن کلیدها در یک یونیت، با ظاهری همانند شرایط بیمار روی تخت، تنظیم تخت را برای پرستار بهبود داده و تسریع می کند. همچنین باعث بالا رفتن دقت پرستار و پایین آمدن درصد اشتباه آن هنگام انجام این عمل می شود.


منبع + و +

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

طراحی محصول - قرار گرفتن نام استدیوی طراحی زاویه در رنکینگ برترین دیزاین استدیوهای آسیا پسیفیک از نگاه رددات

قرار گرفتن نام استدیوی طراحی زاویه در رنکینگ برترین دیزاین استدیوهای آسیا پسیفیک از نگاه رددات

استدیوی طراحی زاویه با کسب سه جایزه طراحی رد دات در دو سال اخیر در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *