خانه / گزارش اختصاصی / گزارش اختصاصی از حضور آقای رالف ویگمان مدیر مسابقه IF در ایران

گزارش اختصاصی از حضور آقای رالف ویگمان مدیر مسابقه IF در ایران

به همت استاد لاهیجی و با دعوت شورای ملی مبلمان، برای حضور در هشتمین کنفرانس بین المللی دکو، آقای رالف ویگمان مدیر مسابقه بین المللی IF یکی از معتبری ترین مسابقات دیزاین دنیا به ایران آمد و با حضور در کنفرانس دکو، دانشگاه هنر، دانشگاه تهران و مسابقه آیدیران، از نزدیک با دانشگاه های ایران و دانشجویان ایرانی ملاقات کرده و به ارائه اطلاعاتی درباره معرفی مسابقه IF پرداخت.
در ادامه خلاصه گزارشی از حضور آقای ویگمان در دانشگاه هنر و دانشگاه تهران که به همت گزارشگران طراحی صنعتی، خانم ها روشنک حقیقی و مرضیه کریم پور تهیه شده است، ارائه می گردد.

روز یکشنبه ۱۲ مهر گزارش بازدید از دانشگاه هنر: (گزارش از گزارشگر طراحی صنعتی روشنک حقیقی)

روز یکشنبه۱۲ مهر ۱۳۹۴، آقای رالف ویگمن مدیر مسابقات طراحیiF Design Award از دستاوردها و فعالیت های دانشگاه هنر به همراه آقای مهندس لاهیجی و با حضور آقای دکتر رزاقی رئیس دانشکده ی کاربردی و آقای مهندس فلاح مدیرگروه طراحی صنعتی این دانشگاه، بازدید نمودند.
در این بازدید، مدیر بازاریابی مجموعه ی صنعتی-بازرگانی باتیس پروژه ی دیزاین لب همکاری مشترک دانشجویان دانشگاه با این مجموعه را که در سال تحصیلی گذشته به اتمام رسیده بود، ارائه و پروسه انتخاب و ویژگی های طرح های برتر را شرح دادند.


در ادامه آقای ویگمان توضیحاتی درباره ی مسابقه طراحی IF Design Award نحوه برگزاری، شرکت و مراحل انتخاب طرح های برتر ارائه دادند و پاسخگو سوالات تعدادی از دانشجویان بودند. همچنین نمونه کارهای دانشجویان در معرض دید مدعوین و دانشجویان قرار گرفته شد.


روز دوشنبه ۱۳ مهر گزارش بازدید از دانشگاه تهران: (گزارش از گزارشگر طراحی صنعتی مرضیه کریم پور)

روز دوشنبه مورخ ۱۳/۷/۹۴ نمایشگاه دستاوردهای بین المللی آموزش طراحی صنعتی دانشگاه تهران، با حضور و سخنرانی رالف ویگمن، مدیر مسابقات طراحی IF Design برگزار شد.


در ابتدا پس از ورود آقای ویگمان، جناب آقای لاهیجی سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: «۱۸ سال پیش آقای ویگمان، بنده را به آلمان دعوت کردند و امروز ایشان به دعوت من اینجا حضور پیدا کردند. لطفا سوالات خود را آماده کنید تا پس از بازدید ایشان از پروژه های دانشجویان، سوالات مطرح شده و ایشان پاسخ دهند.»


سپس آقای ویگمان به همراه دکتر چوپانکاره، دکتر لاهیجی، دکتر مقدم و دکتر خلیلی مشغول بازدید از پروژه های دانشجویان شدند.
در انتها دانشجویان و برخی از اساتید سوالاتشان را پرسیده و پاسخ های خود را دریافت کردند.
پس از پایان سخنرانی، به رسم یادگار عکس دسته جمعی گرفته شد و سپس آقای ویگمان از جمع خداحافظی کرده و به همراه دکتر لاهیجی، محل برگزاری نمایشگاه را ترک کردند.


در حاشیه:

  • آقای ویگمان به محض دیدن آقای شمس آبادی، برنده جایزه ی Design 2015 iF ، با خوشحالی با ایشان احوالپرسی کرد و در ابتدای سخنرانیش مجددا از دیدار وی ابراز خرسندی کرد.
  • در حین بازدید از دستاوردهای دانشگاه تهران، عده ای از دانشجویان برای پرسش سوالهایشان به آقای ویگمان مراجعه می کردند و ایشان به همه پاسخ می دادند.
  • استقبال دانشجویان خوب بود و تقریبا از اکثر دانشکده های طراحی صنعتی، نمایندگانی در جمع حضور داشتند.
  • از نکات دیگر این مراسم این بود که پاسخ های آقای ویگمان به زبان انگلیسی مطرح شده و ترجمه نمی شد.

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

دومین جشنواره هفته طراحی جواهر تهران افتتاح شد

در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۶، دومین جشنواره هفته طراحی جواهر تهران به همت انجمن علمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *