خانه / اخبار / نیمکت خیابانی با قابلیت تولید انرژی!

نیمکت خیابانی با قابلیت تولید انرژی!

این ایده چند چیز دوست داشتنی را به هم پیوند می دهد: دوچرخه، مبلمان شهری خوش قیافه، و ژنراتور‌هایی که با نیروی انسانی‌ انرژی تولید می کنند. این ایده نه تنها یک نیمکت خیابانی فراهم می‌کند، بلکه عابران را ترغیب می‌نماید که سوار نیم دوچرخه ای که به نیمکت چسبیده شوند و شروع به پدال زدن کنند و در حقیقت برای لامپ خیابانی چسبیده به نیمکت انرژی کافی‌ تولید نمایند. در مجموعه این ایده درسی‌ است برای ساکنان شهر‌های مدرن.

طراح این ایده Bharat Bhargava, دانشجوی کارشناسی ارشد central Saint Martins در لندن است، که هدف اصلیش تشویق عابران پیاده به صحبت کردن با یکدیگر بوده است.

کاربرد‌های چند گانه این مبلمان شهری سبب می شود که عابران با یکدیگر به واکنش متقبل بپردازند. همچنین با استفاده از حس مالکیت، ساکنان یک محله ترغیب می شوند که چراغ‌های خیابانی خود را روشن نگاه دارند و مشغول به پدال زدن می شوند.

با وجود تمام این پیش بینی ها، ممکن است این ایده در شهر‌های بزرگ چندان جواب ندهد، و شهروندان از آن تنها به عنوان یک نیمکت استفاده کنند و نه چیزی بیشتر.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

طراحی مبلمان خانه - با قابلیت حمل و نصب آسان

طراحی مبلمان خانه – با قابلیت حمل و نصب آسان

طراحی مبلمان خانه – به شیوه نوین که فقط با کشش ساخته و نصب می‌شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *