خانه / اخبار / طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.

جوریس دگروت به دنبال راهی برای ایجاد ارتباط میان هنر دست و صنعت در کارش می‌باشد. این طراح با علاقه‌ای که به صنعت دارد، محل کار خود را مطابق با کارخانه ایجاد کرده است. هنگامی که او با فرآیند تکنیک‌های موجود آشنا شد، تلاش کرد تا از مواد و ماشین‌آلات موجود در جهت کاربری جدید و نوآورانه استفاده کند. استودیوی طراحی جوریس دگروت برای پروژه in4nite II شرکت low & bonar، تکنیک‌های مختلفی که در تولید داخلی خودرو استفاده می‌شود را به دقت مورد بررسی قرار داد و آنها را بر روی کالکشن کفش پیاده کرد.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.با قالب گیری پارچه تافتینگ (پارچه تقویت شده با الیاف کرک) ماده colback به دنیای دیزاین وارد شد.

یکی از استفاده های رایج colback صنعت اتومبیل سازی می‌باشد که در روکش صندلی ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرد. طی تحقیقاتی که دگروت بر روی مواد استفاده شده در روکش صندلی ماشین داشته، تمرکز خود را برروی قالب‌گیری از این ماده قرار داد.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.

در مرکز تحقیق و توسعه شرکت low & bonar، کیفیت این ماده کنترل شد تا نقص های آن در کاربری فضای داخلی ماشین کاهش یابد. یک الگوی خطی در فرآیند قالب‌گیری اجرا شد تا برروی مسیر و نحوه شکل‌گیری این ماده نظارت کند. دگروت این تکنولوژی را به طراحی کفش اختصاص داد. در طی این فرآیند، او با استفاده از الگوهای خطی، مدل تافتینگ colback را کشف کرد؛ که به واسطه جزئیات و ناهماهنگی‌های ایجاد شده، استتیک این کالکشن شکل گرفت.

کفه کفش از فوم EVA سبک ساخته شده است.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.یک الگوی خطی در فرایند قالبگیری استفاده شده تا مسیر و نحوه شکل‌گیری این ماده را نشان دهد.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.به منظور اتصال رویه  به کفی کفش و گرد کردن لبه کار از بافت هلالی (festoon technique) استفاده شده است.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.مدل راحتی که سمت برجسته در قسمت داخلی کفش قرار گرفته و سطح نرمی از آن ارائه شده است.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.کتانی تقویت شده لایه ای- سطح نرم که در داخل کفش قرار دارد به سمت بیرون تا خورده که هر دو سطح بافت را در معرض دید قرار می دهد.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.۲۰۰۰N نیرویست که توسط آن قالب در بافت فشرده می‌شود تا کفش شکل گیرد.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود. قسمت خارجی کفش پشت بافت می باشد و قسمت داخلی، سطح رویی و نرم بافت است.

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود.آزمایش ۸/۵، بافت قالب گیری شده

طراح هلندی از تکنیک و مواد به کار رفته در فضای داخلی ماشین برای طراحی کفش استفاده نمود. بافت به همان روشی که روکش صندلی شکل می‌گیرد قالب گیری شده است.

مترجم: گزارشگر طراحی صنعتی، نگین بزرگی‌نژاد

 

منبع: dutch designer applies techniques and materials of car interiors to shoe design

 

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

نوآوری در طراحی شهر با خانه‌های مدولار

نوآوری در طراحی شهر با خانه‌های مدولار

اسپیس ۱۰، آزمایشگاه جهانی دیزاین، پژوهش آیکیا و شرکت دانمارکی به نام اِفکت آرشیتکتز پروژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *