خانه / اخبار / بازیافت انرژی در چهارراه ها

بازیافت انرژی در چهارراه ها

تیمی از دانشجویان دانشگاه درکنار هم جمع شدند تا چهارراهی طراحی کنند که بتواند قدرت قدمهای عابران پیاده را به انرژی تبدیل نماید.
تئوری پشت این طرح، همان خاصیت پیزوالکتریک ها یا به عبارت دیگر تبدیل حرکت و لرزش به الکتریسیته، بیش از ۱۰۰ سال است که وجود دارد. تعداد بسیار کمی از کاربردهای پیزوالکتریک در دنیای مدرن امروزی وجود دارد.
صفحات پیزوالکتریک در زیر خطوط عابر پیاده قرار داده می شود و حرکت عابرین و همچنین خودروها به این طریق می تواند به انرژی الکتریکی تبدیل گردد. انرژی تولید شده می تواند در روشنایی خیابانها، چراغ های راهنمایی رانندگی، دوربینهای کنترل ترافیک و سایر تجهیزات الکتریکی مورد استفاده قرار گیرد. تصور کنید این ایده در کلان شهرها و تقاطع های پر ترافیک به چه میزان می تواند انرژی تولید نماید!!

 

 

طراحانIan Jaye, Jovan Popovic & Patrick Houin

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

طراحی پایدار | بیاید آلودگی پلاستیک را متوقف سازیم.

بیاید آلودگی پلاستیک را متوقف سازیم.

سال ۲۰۱۸ نیز تمام می‌شود و شما در صورتی می‌توانید مفید باشید که کمی ابراز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *