خانه / جعبه دانش / پروژه های دانشجویی / Universal Tricycle برگزیده مسابقه بین المللی آی اف

Universal Tricycle برگزیده مسابقه بین المللی آی اف

ارسال شده توسط: محمد حسین شوکت پور

عنوان طرح:
Universal Tricycle
طراح:
محمد حسین شوکت پور
برگزیده مسابقه بین المللی آی اف IF – International Forum Design GmbH

معرفی طرح:

این طرح با نام ثبت شدۀ “ Universal Tricycle ” و با هدف طراحی وسیله ای برای حمل و نقل غیرموتوری (Human Power Vehicle (HPV)) درونشهری به منظور استفاده درون فضاها و مسیرهای معین، نظیر شهرک ها یا معابر معیین شهری برای کاربریهای روزانۀ متعارف عمومی می باشد. کاهش مصرف انرژی (Energy Saving )، قابلیت تاشوندگی چشمگیر(Folding Style system )، تعادل بالا حین استفاده، امکان حمل بار (cargo baggage) با در نظر گرفتن محلی برای وسایل همراه کاربر، قابلیت حمل کودک، ارگونومیک بودن با پوشش دادن طیف وسیعی از آنتروپومتریها (ergonomics-friendly ) بخاطر امکان تنظیمات گوناگون از ویژگیهای عمده و بارز این طرح است.

این طرح به عنوان یکی از برگزیدگان مسابقه بین المللی آی اف ( iF – International Forum Design GmbH ) که در کشور آلمان با نام OutDoor INDUSTRY AWARD ( جایزۀ صنعت در فضای باز) برگزار می گردد، انتخاب گردیده است.

طرح ارائه شده در بخش ” محصولات با ارزش بالای زیست محیطی و پایدار (Products of high ecological and sustainable value ) “مسابقه برگزیده گردید؛ و برنده ی لوح و نشان مسابقه شد.

این مسابقه در شهر Messe Friedrichshafen کشور آلمان برگزار می شود و در طی آن نمایشگاهی از آثار بصورت پوستر، ماکت، محصول و Video Show Wall دایر می باشد که صاحبان صنایع و شرکتهای بزرگ در آن حضور می یابند. در این مسابقه که حدود ۴۵۰۰ طرح شرکت می کنند در ابتدا ۳۰۰ انتخاب و سپس ۱۰۰ طرح برگزیده یا شایستۀ تقدیر شده و سپس از بین آنها تعدادی طرح برنده می شوند.

این طرح در بخشConcept مسابقه شرکت کرده بود اما با تشخیص هیئت داوران جایزۀ Product دریافت نمود. دریافت جایزه بر روی معیارهایی چون درجه نوآوری، کیفیت طراحی، طرز کار، انتخاب مواد، سازگاری زیست محیطی، توسعه پایدار، کارکرد، سودمندی، ایمنی، شخصیت Trendsettingو ارزش برند تجاری استوار است.

برخی از لینکهای مرتبط:
۱- لینک یک
۲- لینک دو
۳- لینک سه
۴- لینک چهار

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

برنده ایرانی جایزهConcept IF

آقای محسن جعفری ملک با طرح (E-Board (easy board توانست برنده جایزه IF Concept Design …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *