خانه / جعبه دانش / THIS IS SERVICE DESIGN THINKING

THIS IS SERVICE DESIGN THINKING

عنوان: THIS IS SEVICE DESIGN THINKING

موضوع: طراحی خدمات

نویسنده: Marc Stickdorn and the co-authors Jakob Schneider

مترجم:

ناشر: BIS Publishers

توضیحات تکمیلی:
کتاب THIS IS SEVICE DESIGN THINKING نوعی معرفی است برای رویکرد بین رشته ای طراحی خدمات. طراحی خدمات مفهوم جدیدی است که این روزها توجه عرصه های بیزنس و تحقیقات را به خودش جلب کرده است. تقریبا تا به امروز هیچ منبع جامعی چون این کتاب برای مفهوم طراحی خدمات وجود نداشته است. این کتاب از سه بخش اصلی اصول اولیه- ابزار- مطالعات موردی و پروژه ها تشکیل شده است.

این کتاب با کمک ۲۳ نویسنده بین المللی تهیه شده و چنان که در مقدمه آن نیز آمده است تهیه کنندگان این کتاب برای طراحی آن از روش ها و ابزار طراحی خدمات استفاده کرده اند تا آن را به عنوان نوعی خدمت (سرویس) برای خوانندگان ارائه دهند و نه فقط یک کتاب ساده. در ادامه این ایده، وبسایتی با نام کتاب تهیه شده که در آن برخی از ابزار و آیکون های موجود در کتاب برای دانلود رایگان در اختیار علاقه مندان گذاشته شده است.

در این کتاب در ابتدا ۵ اصل اولیه طراحی خدمات معرفی می شود. سپس با ارائه تعاریفی از این مبحث، به رشته هایی که طراحی خدمات آنها را به هم ربط می دهد و یا شامل آنها می شود، اشاره می کند. در ادامه با معرفی ۲۵ ابزار مورد استفاده در طراحی خدمات، نشان می دهد که طراحی خدمات چگونه و در چه مراحلی انجام می شود. در بخش سوم کتاب ۵ پروژه طراحی خدمات همراه با ابزار مورد استفاده و مراحل انجام آن ذکر شده است. در قسمت پایانی سه مقاله ارائه شده است که از نظرات مربوط و تحقیقات انجام شده در این حیطه صحبت می کند.

در پایان می توان گفت که این کتاب می تواند شروع خوبی برای مبتدیان و منبع بسیار مفیدی برای حرفه ای ها در طراحی خدمات باشد.

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

تاثیر طراحی خدمات در کسب و کار

تاثیر طراحی خدمات در کسب و کار

تاثیر طراحی خدمات در کسب‌وکار و خرده‌فروشی‌ها از فروشگاه‌های پوشاک ورزشی گرفته تا مبادلات ارزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *