خانه / اخبار / T-Haler اسپری آموزشی مخصوص بیماران آسمی

T-Haler اسپری آموزشی مخصوص بیماران آسمی

شرکت مشاور Cambridge به تازگی از یک دستگاه آموزش استفاده از اسپری آسم برای این بیماران، رونمایی کرده است.

بطور میانگین در آمریکا بیش از سه نفر هر سه دقیقه یکبار بخاطر حمله آسم به اورژانس مراجعه می کنند. بسیاری از این افراد بدلیل اینکه بدرستی از این دستگاه (اسپری) استفاده نمی کنند، نمی توانند بیشترین میزان دارو و یا بعبارتی درمان را از این وسیله کمک درمانی دریافت کنند.


براساس آمار موسسه آسم و آلرژی آمریکا، روزانه ۵۰۰۰ نفر به دلایل مختلف آسمی به درمانگاه و یا اورژانس مراجعه می کنند که براساس مطالعات انجام شده سه چهارم این افراد بدرستی از اسپری خود استفاده نکرده اند و این درحالی است که تکنیک استفاده از این دستگاه به آنها آموزش داده شده است.

با توجه به این موضوع، گروه مشاور Cambridge ایده اسپری آموزشی T-Haler را توسعه داده تا بیماران بصورت کامپیوتری و از طریق یک نرم افزار که به این وسیله متصل است بتوانند میزان درستی استفاده خود را از این وسیله آزمایش کنند و روش درست را یادبگیرند.


این وسیله با اندازه گیری سه فاکتور، ۱. نحوه تکان دادن وسیله ۲. مکش تنفسی بیمار ۳. نیروی فشاری دکمه اسپری ، می تواند عملکرد دستگاه و استفاده کننده را برای انتقال بهتر دارو و بهبودی مناسبتر ، ارزیابی کند.

طی آزمایش وسیعی که توسط محققیق بر روی بیماران ۱۸ تا ۶۰ ساله، برای تست این دستگاه انجام گرفت، مشخص شد که استفاده بهینه بیماران با آموزش از طریق این وسیله از ۲۰ به ۶۰٪ افزایش می یابد. این وسیله بخوبی می تواند بسیاری از هزینه های اضافی مراجعه بیماران به اورژانس ها و درمانگاه ها بدلیل عدم استفاده درست از اسپری خود را کاهش دهد.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

با این کیت ساده، هرکسی قادر به طراحی دیوار تعاملی است!

با این کیت ساده، هرکسی قادر به طراحی دیوار تعاملی است!

با این کیت[۱]‌ DIY ساده، هرکسی قادر به تبدیل دیوار به تاچ‌اسکرین و طراحی دیوار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *