خانه / اخبار / Spot – روشنایی چند منظوره

Spot – روشنایی چند منظوره

Spot، طرح یک روشنایی چند منظوره است که می توان آن را از جایی آویزان، با دست حمل و یا براحتی روی یک سطح قرار داد، که نتیجتاً می تواند بعنوان یک فانوس، چراغ رومیزی، روشنایی محیطی و یا چراغ دیواری مورد استفاده قرار گیرد.


طراحان این طرح (Spot) با الهام از روشنایی های صنعتی توانسته اند کاربرد های مختلفی را در زندگی روزمره به نمونه های موجود اضافه کنند و در واقع یک نور کاربردی برای زندگی روزانه طراحی کنند. بدین معنا که از عملکردهای مختلف و چند منظوره بودن(تطبیق پذیری) چراغ های کار الهام گرفته اند، و امیدوارند که در آینده این قابلیت را به زندگی روزمره وارد سازند. در این مدل، طراحان ایده چراغ های کار را تا حد مورد نیاز ساده کرده و در عین حال توانسته اند هویت صنعتی آن را تلطیف و یک المان فانتزی تر را ارائه کنند.


Spot با همکاری دانشجویان گروه طراحی صنعتی دانشگاه سنگاپور (NUSDID) و مدرسه عالی Ecole Nationale Superieure de Creation Industrielle (ENSCI – Les Ateliers) طراحی شده است.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

فراخوان مسابقه طراحی لامپ COBRA 2018

فراخوان مسابقه طراحی لامپ COBRA 2018

در ۵۰ امین سالگرد طراحی و تولید لامپ COBRA، به درخواست آقای Elio Martinelli موسس شرکت، یک مسابقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *