خانه / اخبار / Magic UX به طور کامل نحوه استفاده ما از تلفن همراه‌مان را تغییر می‌دهد.

Magic UX به طور کامل نحوه استفاده ما از تلفن همراه‌مان را تغییر می‌دهد.

Magic UX تقریباً همان چیزی است که به نظر می‌رسد: تکنولوژی جادویی!

این کانسپت که توسط مشاوران U.K. و استودیو “طرح‌های ویژه” طراحی شده است، یکی از بزرگترین نقاط ضعف اینترفیس گوشی‌های هوشمند را مورد بررسی قرار می‌دهد و آن چیزی نیست جز: انجام همزمان چند عملکرد و جابجایی اطلاعات و برنامه‌ها. به عنوان مثال تصور کنید که می‌خواهید تصویری در وب را در پوشه گوگل تلفن همراه خود ذخیره کنید. ابتدا بر روی تصویر کلیک کرده تا منوی متنی آن نمایان شود سپس گزینه کپی را انتخاب کرده و پس از آن در میان برنامه‌هایتان جستجو می‌کنید تا google doc را پیدا کنید، سپس جایی که می‌خواهید تصویر در آن قرار گیرد را انتخاب نموده و بر روی آن قسمت کلیک کرده و از منوی متنی ایجاد شده گزینه درج تصویر را انتخاب می‌کنید.

این ترتیبی ناکارآمد از تعاملات می‌باشد که به درستی طراحی نشده است. از سوی دیگر Magic UX استعداد بیولوژیکی ما برای حمل اشیا در فضای فیزیکی را در اختیار ما قرار می‌دهد و اجازه می‌دهد برنامه‌های تلفن همراه خودمان را به کمک واقعیت افزوده در فضای واقعی اطراف خود قرار دهیم.

برای اینکه به طور کامل متوجه نحوه کاربرد این ایده شوید، ویدئوی دو دقیقه‌ای زیر را مشاهده نمایید.

به این معنا که می‌توان مرورگر وب را در سمت چپ و google docs را در سمت راست قرار داد و با حرکت فیزیکی تلفن همراه از یک نقطه به نقطه دیگر به طور خودکار برنامه‌ها را جابجا نمود. به نظر می‌رسد که گوشی هوشمند تبدیل به یک پورتال در دسکتاپ شده که همراه شخص حرکت می‌کند.

همین UX می‌تواند کاربردهای دیگری داشته باشد؛ اگر شما در حال تعیین یک تاریخ برای ملاقات با دوستتان هستید، می توانید جابجایی پیاپی میان مکالمه خود و تقویم تلفن همراه را کنار گذاشته و فقط گوشی را بین فضای برنامه مسنجر و تقویم حرکت دهید. طبق گفته توسعه دهندگان Magic UX، همچنین می‌توانید طرح های مختلف را در مکان‌های خاص خود پین کنید. از اینرو اگر در یک کافه یا پشت میز کارتان هستید، فضای کاری مجازی مطابق زمینه خواهد بود.

متاسفانه Magic UX فقط یک کانسپت است. ولی امید است روزی گرد سحر و جادو، سیستم عامل قدیمی تلفن‌های همراه امروزی را تحت تاثیر قرار دهد.

 

مترجم: نگین بزرگی‌نژاد گزارشگر طراحی صنعتی

 

منبع: Magic UX totally reinvents how we use phones, and it’s brilliant

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

با این کیت ساده، هرکسی قادر به طراحی دیوار تعاملی است!

با این کیت ساده، هرکسی قادر به طراحی دیوار تعاملی است!

با این کیت[۱]‌ DIY ساده، هرکسی قادر به تبدیل دیوار به تاچ‌اسکرین و طراحی دیوار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *