خانه / اخبار / تیم بروان مدیر Ideo استعفا داد

تیم بروان مدیر Ideo استعفا داد

تیم بروان (Tim Brown) بعد از ۱۹ سال مدیریت اجرایی شرکت IDEO یکی از پیشتازان در ترویج تفکر طراحی را ترک خواهد کرد و Sandy Speicher جایگزین او خواهد شد.

او این موضوع را در یک نامه سرگشاده که در سایت Ideo منتشر شد، اعلام کرد، براون با Sandy Speicher که نخستین مدیر عامل زن شرکت است، جایگزین خواهد شد. این انتقال در ماه آگوست صورت می‌گیرد و براون همچنان در کنار شرکت خواهد ماند.

مدیر اجرایی Ideo، تیم بروان، کسی که به گسترش تفکر طراحی کمک کرده بود، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

 

تیم بروان کمک کرده بود تا Ideo از یک شرکت طراحی صنعتی که برای پروژه‌هایی مانند اولین موس اپل شناخته شده بود به یک سازمان تفکر سیستمی، تجزیه و تحلیل مسائل سیستماتیک در داخل بخش‌هایی مثل مراقبت‌های بهداشتی و مدیریت تبدیل شود. تحت رهبری او سازمان به این مهارت دست یافت که علاوه بر اینکه محصول بسازد، خدمات نیز بسازد. او همچنین کمک کرد تا Ideo ابزارهای سازمانی جدیدی که بر روی تلاش‌های بشردوستانه، پروژه‌های دارای ریسک و آموزش تمرکز می‌کنند را راه‌اندازی نماید.

در کنار آقای دیوید کلی (David Kelley) بنیانگذار Ideo، کتاب‌ها و صحبت‌های بروان نقش به سزایی در گسترش مفهوم ” تفکر طراحی ” داشت و همچنین تفکری که کمک می‌کرد حتی مدیران اجرایی Fortune 500 (لیستی از ۵۰۰ تا از بزرگ‌ترین شرکت‌های آمریکایی از نظر درآمدزایی) مشابه طراح‌ها فکر کنند و متدولوژی متکی بر طراحی را در داخل هر بیزینسی قرار دهند.

با اینکه تیم بروان نقش خود بعنوان مدیر عامل را ترک می‌کند، ولی برای یک سری شراکت‌ها و همکاری با جمعی از کمپانی‌های Kyu  که Ideo از سال ۲۰۱۶ بخشی از آن بوده است، در Ideo خواهد ماند.

و اما در مورد Sandy Speicher، همانطور که گفتیم او ۱۴ سال در Ideo بوده است و سمت مدیر اجرایی جهانی Ideo را برعهده داشته و قبل از آن نیز عمدتا در بخش آموزش Ideo کار می‌کرد، در حال حاضر نیز در حال همکاری با پلت فرم آموزشی رایگان خان آکادمی است و در واقع برای سال‌ها مدرس داوطلب “تفکر طراحی” در این مجموعه بود.

 

مدیر اجرایی Ideo، تیم بروان، کسی که به گسترش تفکر طراحی کمک کرده بود، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

طبق بیانیه شرکت Ideo، خانم Speicher طی چند ماه آینده تمرکز خود را بر روی موارد داخلی می‌گذارد، همچنین به استودیوهای Ideo در سراسر دنیا سفر می‌کند. در واقع تور جهانی “گوش دادن” برگزار می‌کند! پس تا زمانی که این موارد انجام نشود چیز جدیدی از اون نحواهیم شنید ولی تا آن زمان، می‌توانید بیانیه او در مورد فصل جدید ideo را مطالعه نمایید:

“Ideo بر اساس مجموعه‌ای از ارزش‌ها ساخته شده است که تا به امروز ادامه داشته است، اما با گذشت زمان این ارزش‌ها تکامل یافته است.

فرهنگِ “موفق ساختن دیگران”، “یک پویش تا به طراحی نزدیکتر شویم”، “کنجکاو بودن در مورد مردم و نیازهایشان”، “آوردن دیدگاه‌های متفاوت برای خلق نوآوری” این‌ها همه بخش‌های ضروری در آینده Ideo هستند. با گذر زمان درک ما از طراحی و خودمان باید رشد کند، اما اینها چگونه رشد می‌کند؟ خب این سوالی است که باید باهم پاسخ آن را بیابیم.”

منبع: Ideo CEO Tim Brown, who helped popularize design thinking, steps down

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

تفکر طراحی: عاملی برای نوآوری اجتماعی؟

این مقاله شامل دو بخش است؛ بخش اول به تعریف تفکر طراحی و بخش دوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *