خانه / جعبه دانش / How stuff works

How stuff works

عنوان:
How stuff works

موضوع:
وسایل چگونه کار می کنند

آدرس وب سایت:
www.howstuffworks.com

توضیحات تکمیلی:
این سایت که تلاش دارد نحوه کار هر چیزی را به زبانی ساده توضیح دهد، در سال ۱۹۹۸ با مقالات مارشال برین استاد علوم رایانه دانشگاه کارولینای شمالی در مورد علوم و ماشین ها آغاز به کار کرد. او بعد از پیدا کردن حامیان مالی، نویسندگان، هنرمندان و ویراستارانی را استخدام کرد و دایره مطالب سایت را گسترش داد. ۹ سال بعد موسسه دیسکاوری این سایت را خریداری کرد.
این سایت سالانه بیش ۵۸ میلیون بازدید کننده دارد. در این سایت می توان در میان مقالات معتبری که متخصصان نوشته اند جواب اکثر سوالات را یافت. این سایت نحوه کارکرد همه چیز از موتورهای اتومبیل گرفته تا موتورهای جست و جو، تلفن های سلولی، سلول های بدن انسان، شیوه زندگی حیوانات، مسائل پزشکی و بهداشتی، مفهوم اصطلاحات سیاسی و نحوه اداره کشورها و هزاران موضوع مابین اینها را بیان می کند.
این سایت به عنوان مرجعی قابل اطمینان تر از ویکی پدیا، با آن رقابت می کند. هیچ موضوعی نیست که برای نویسندگان HSW آنقدر کوچک باشد که نادیده گرفته شود و آنقدر بزرگ باشد که برایش جوابی نداشته باشند.
سایت HowStuffWorks به عنوان سایتی حاوی مطالب معتبر، موثق، بی طرف و قابل فهم برای همگان دو بار برنده جایزه وبی(Webby) و ده ها جایزه دیگر شده است و چهار بار در فهرست ۱۰۰ سایت برگزیده نشریه PC Magazine جای گرفته است. مطالب سایت HSW به ۱۱ دسته اصلی ماجراجویی، حیوانات، ماشین، فرهنگ، سرگرمی، سلامت، خانه داری و باغبانی، شیوه زندگی، پول، علم و فناوری تقسیم شده اند که هر یک زیرمجموعه های متعددی دارد.
یکی از بخش های مفید و جالبی که این سایت دارد بخشی است با نام «ده تای برتر» دارد که مثلاً می گوید کدام ۱۰ چیز را نباید در اینترنت با دیگران در میان گذاشت یا کدام ۱۰ چیز را نباید پوشید و… .
سایت از رسانه های مختلف برای تفهیم مطالب بهره گرفته است؛ مقاله، نمودار، عکس، ویدئو، انیمیشن و… از سال ۲۰۰۸ مستندی به همین نام هم از شبکه تلویزیونی دیسکاوری روی آنتن رفته است.
سایت چهار کتاب از جمله یک دایره المعارف به چاپ رسانده است. نشریاتی برای نوجوانان توزیع می کند و سی دی ها و دی وی دی های چندرسانه ای به بازار عرضه کرده است. پادکست های (رادیوهای اینترنتی) مختلف و ۱۰ وبلاگ زیرمجموعه این سایت پرطرفدار هستند که نویسندگان و ویراستاران سایت اصلی آنها را اداره می کنند.

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

Design Week

عنوان: Design Week موضوع: اخبار و مقالات مربوط به طراحی آدرس وب سایت: http://www.designweek.co.uk توضیحات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *