خانه / اخبار / Food Huggers – محافظ میوه

Food Huggers – محافظ میوه

سرنوشت بیش از نیمی از محصولات تازه خوراکی در آمریکا به سطل‌ زباله و اشغال‌های خوراکی ختم می شود. حتماً تا به حال خود شما نیز تجربه دور انداختن گوجه و پیاز‌های نصفه ، و پیدا کردن یک نصفه پرتغال ته یخچال را داشته اید. دو طراح سعی‌ کردند که ظروفی را طراحی کنند که این میوه‌ها را برای مدت طولانی تری سالم نگاه داشته و از دور ریزی آنها جلوگیری کند.

به گفته یکی‌ از این طراحان، نقطه طلایی در مراحل طراحی این ظروف در این بود که این طراحان متوجه شدند هر یک از میوه‌ها به خودی خود یک پوشش محافظ دارند که پوست آنهاست. تنها نقطه ضعف آنها محلی است که این پوست از میوه جدا شده است. بنابرین این طراحان شروع به ایده پردازی در این زمینه کردند که چه چیزی را جایگزین این پوست کنده شده قرار دهند.

این محصول که FoodHuggers نامیده می شود یک درپوش برای میوه‌ها و سبزیجات بریده شده فراهم می‌کند. این درپوش سیلیکونی، انعطاف پذیر است و فرم مقطع بریده شده را به خود می‌گیرد و کاملا آن را محفوظ نگهداشته و مانع ورود هوا می شود. سوراخ این درپوش به اندازه مقطع بریده شده در می آید و این برای این است که بتوان از آن برای میوه‌ها و سبزیجات با اندازه‌های مختلف استفاده کرد.

این طراحان به شدت مراقب بودند که محصول آنها تبدیل به یک وسیله اضافه دیگر در آشپزخانه نگردد. هدف آنها این بود که به حفظ محصولات تازه غذایی کمک کنند و محصول با دوامی را طراحی کنند که جایگزین مناسبی برای فویل‌های آلومینومی و روکش‌های یکبار مصرف باشد. هدف غایی آنها این بود که از هردر رفتن انرژی که برای تولید، و توزیع این محصولات تازه غذایی صرف شده است جلوگیری کنند.

در سال گذشته، این محصول توسط Kickstarter به طور موفقی‌ پشتیبانی‌ شده و امسال آماده فروش در فروشگاه‌های لوازم خانگی است.

منبع

 

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *