خانه / اخبار / معرفی بافتی از جنس گِل و سرامیک

معرفی بافتی از جنس گِل و سرامیک

پروژه‌ی Claything به آزمایش و بررسی پتانسیل کاربرد سرامیک در طراحی پارچه می‌پردازد. پارچه‌ها سابقا با جفت شدن ذرات سرامیک تولید می‌شدند، این ساختار به مواد انعطاف‌پذیر تغییر یافت تا تجربه‌های لامسه، زیبایی و عملکردی جدیدی از خاک رس ایجاد کند. این متریال همانند پارچه عمل می‌کند و با این حال سرامیک شخصیت معمارانه جدیدی به آن اضافه می‌کند.

متریال گلی از ساختار های مختلفی برای تولید پارچه استفاده می‌کند همانند مهره‌هایی که از انواع مختلف خاک رس در اشکال متفاوت مثل کره یا لوله تولید شده اند. با توجه چگونگی بافته شدن مهره‌ها، نتیجه کار محصولی انعطاف‌پذیر یا خشک می‌باشد. به عنوان مثال مهره‌های کروی با نحوه اتصالی که دارند به بافتی متراکم و خشک منجر شده اند که می‌تواند در محصولات سه بعدی استفاده شوند، در حالی که بافت تشکیل شده از مهره های استوانه‌ای، یک فیلتر نوری تغییرپذیر را ارائه می‌دهد.

 

خواص ماده

حسی

خاصیت ضد حریق خوب
خاصیت ضد اشعه UV خوب
مقاومت در برابر هوا متوسط
مقاومت در برابر سایش متوسط
وزن سنگین
مقاومت شیمیایی متوسط
قابلیت تجدید پذیری ندارد

فنی

میزان براقیت مات
میزان شفافیت ۰-۵۰%
نوع ساختار باز
نوع بافت ضخیم
درجه سختی سخت
درجه حرارت خنک
خاصیت آکوستیکی متوسط
رایحه بددون بو

 

مترجم: نگین بزرگی‌نژاد، گزارشگر طراحی صنعتی

 

منبع: CLAYTHING

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

دوره جامع طراحی محصول آکادمی یوزراکس

چهارمین دوره جامع طراحی محصول آکادمی یوزراکس

پس از سه تجربه موفق در برگزاری دوره آنلاین طراحی محصول  آکادمی یوزراکس اقدام به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *