خانه / اخبار / ۴ گرایش تکنولوژی که سال ۲۰۱۵ را تعریف خواهد کرد، به نقل از Frog

۴ گرایش تکنولوژی که سال ۲۰۱۵ را تعریف خواهد کرد، به نقل از Frog

۴ نفر از طراحان Frog سال ۲۰۱۵ را اینگونه به تصویر می کشند:

شرکت طراحی Frog لیست کاملی از گرایش‌های تکنولوژی در سال ۲۰۱۵ را منتشر کرده است. حتما این گزارش را ببینید تا با ۱۱ گرایش دیگری که Frog در این لیست از آن سخن می‌گوید آشنا شوید.

در سال ۲۰۱۴، شرکت بزرگ طراحی و نوآوری Frog پیش بینی‌ کرده بود که drone ها، واقعیت مجازی و ماشین‌های بدون راننده از مهمترین گرایش‌های آن سال خواهند بود، که البته بیشتر پیش بینی‌‌های آنها نیز درست از آب درامد. برای سال ۲۰۱۵، Frog پیش بینی‌ می‌کند که چاپگر‌های ۳ بعدی و باغهای hydroponic (روشی‌ از پرورش گیاه در محلولی از آب و مواد معدنی بدون خاک) در هر آشپزخانه یافت شود، و تی‌شرت‌های هوشمند و لوازم سلامتی‌ پوشیدنی نیز از جمله گرایش‌های برتر ۲۰۱۵ خواهند بود.

پارچه‌ها هوشمند خواهند شد:

در سال ۲۰۱۴ شاهد بسیاری از وسایل هوشمند پوشیدنی بودیم مانند ساعت‌های مچی هوشمند و دستبند‌ها و عینک‌های هوشمند. اما در ۲۰۱۵ خود پوشش‌ها هوشمند خواهند شد.
به گفته مدیر بخش طراحی تعاملی Frog, مردم، از اینکه هر روز وسایل هوشمند جدید را به وسایل روزمره خود اضافه کنند، خسته شده اند. قدم بعدی تزریق تکنولوژی به پارچه‌ها و بافت هاست، تصور کنید لباس‌هایی را که می توانند سلامتی‌، رفتار و محیط شما را بدون آنکه متوجه‌شان باشید اندازه گیری نمایند.
به عنوان مثال، وی به یک شرکت فرانسوی به نام Citizen Sciences اشاره می‌کند که در سال ۲۰۱۵ یک تی‌شرت هوشمند را به بازار عرضه خواهد کرد به نام DShirt. این تی‌شرت قادر است که ضربان قلب شما را اندازه‌گیری کرده و قبل از اینکه دچار حمله قلبی شوید به شما هشدار دهد. وقتی‌ که این تیشرت را می شوید خودش خودش را شارژ می‌کند.

چاپگر‌های ۳ بعدی در آشپزخانه ها:


اخیرا چاپگر‌های ۳ بعدی در تهیه خوراکی‌های خوشمزه مورد استفاده قرار گرفته اند. طراحان Frog پیش بینی‌ می کنند که شاید در ۲۰۱۵ اولین دسر خود را که به طور سه بعدی چاپ شده است میل بفرمائید.

باغ‌های کوچک خانگی همه‌گیر خواهند شد:


با توجه به درخواست‌هایی که بسیاری از مشتریان Frog داشته اند، این شرکت چنان دور از واقعیت نمی‌داند که باغ‌های خانگی hydroponics و aquaponics (گیاهانی که از آب و رسوبات آکواریوم‌ها تغذیه می کنند) همه‌گیر شوند. یک نمونه از این باغها Niwa است که یک باغ خانگی hydroponic بوده و اخیرا یک پروژه موفق Kickstarter را کامل نموده است. این محصول به شما اجازه می دهد که از طریق گوشی‌های هوشمند خود رشد و نمو باغ خود را به صورت ۲۴ ساعته مشاهده نمائید. این روش‌ها و ابزار‌های ساده باعث می شوند که افراد به باغداری خانگی علاقه‌مند شده و بخواهند که آن را تجربه نمایند.

ابزار‌های سلامتی‌ فراتر از قدم شمارها:

مردم دیگر خیلی‌ علاقه‌مند به دستبند‌ها و پوشیدنی‌های نیستند که فعالیت‌های ورزشی آنها را اندازه گیری می‌نمایند. مثلا دستبند‌های که به شما می‌گویند ۱۰۰۰ قدم راه رفته اید، خوب که چه؟؟

به نظر می‌رسد که در ۲۰۱۵ ابزرهأی که فعالیت‌های ورزشی و حرکتی‌ شما را کنترل می کنند هوشمند تر و بدرد بخور تر خواهند شد. ابزار‌هایی چون Sensoria (جوراب‌های هوشمند برای دویدن)، Moov (پوشیدنی با هوش مصنوعی که چون یک مربی‌ ورزشی عمل می‌کند) و Leo (دستبند هوشمندی که فشردگی عضلانی، خستگی‌، و تعادل را اندازه‌گیری می‌کند) در این زمینه پیشرو خواهند بود.

گزارش کامل ترند‌های مربوط به ۲۰۱۵ را در اینجا ملاحظه نمایید.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

با این کیت ساده، هرکسی قادر به طراحی دیوار تعاملی است!

با این کیت ساده، هرکسی قادر به طراحی دیوار تعاملی است!

با این کیت[۱]‌ DIY ساده، هرکسی قادر به تبدیل دیوار به تاچ‌اسکرین و طراحی دیوار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *