خانه / جعبه دانش / کفش‌باز

کفش‌باز

عنوان: کفش‌باز

موضوع: خاطرات بنیان‌گذار نایکی

نویسنده: فیل نایت (بنیان‌گذار برند نایکی)

مترجم: شورش بشیری (این کتاب توسط مترجمان دیگری نیز ترجمه و چاپ شده است.)

ناشر: میلکان

توضیحات تکمیلی:

فیل نایت موسس و بنیان‌گذار نایکی در این کتاب، داستانِ خلقِ برند نایکی را نوشته است. شورش بشیری مترجم این اثر، کتاب را اینگونه معرفی کرده است:

“از زندگی در خانواده‌ای معمولی تا خلق برند میلیارد دلاری نایکی، مسیرِ شگفت‌انگیزِ موسس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان مسیر تسخیر موانع و عبور از مشکلات و قدم به قدم جلو رفتن است.

فارغ از اینکه چه کسب‌وکاری داشته باشید یا اینکه در چه رشته‌ای درس خوانده باشید، این کتاب داستان رسیدن به خواسته ها و آرزوهاست، راهنمای از هیچ به همه رسیدن، راهنمای گوش دادن به صدای قلب و دویدن دنبال آرزوهاست، داستان شکست خوردن و برگشتن از عمق تاریکی شکست، داستان هدر ندادن استعداد. این کتاب نه تنها راهنمایی برای اهالی کسب‌وکار و مدیریت است، بلکه برای هر خواننده‌ای که به خود و آرزوهایش ایمان داد خواندنی است. زندگی‌نامه‌ای که جنگیدن و دست‌نکشیدن را به ما می‌آموزد.”

فیل نایت در بخشی از کتاب نوشته است:

”هر دونده‌ای این‌را می‌داند. کیلومترها می‌دوی و می‌دوی، بدون آن‌که واقعاً دلیلش را بدانی. به خودت می‌گویی به‌خاطر هدفی این کار را می‌کنی یا دنبال جمعیتی هستی؛ اما دلیل حقیقی دویدن تو آن است که جایگزین آن، یعنی ایستادن تو را تا سرحد مرگ می‌ترساند.
به‌این‌ترتیب، در آن صبح سال ۱۹۶۲ به خودم گفتم: بگذار همه بگویند که ایده‌ات ابلهانه است… تو ادامه بده. نایست. حتی به ایستادن فکر هم نکن تا این‌که به آن‌جا برسی و فکرت را زیاد مشغول این نکن که “آن‌جا” کجاست. هرچه پیش آمد فقط نایست.
این پندی استثنایی، پیش‌گویانه و ضروری بود که به‌طور غیرمنتظره‌ای موفق شدم به خودم بدهم و از خودم بگیرم. نیم‌قرن بعد از آن‌ روز، اکنون بر این باورم که این بهترین و یا شاید تنها پندی‌ است که می‌توانیم و باید به خود و دیگران بدهیم.“ 

کتاب کفش‌باز به‌عنوان بهترین کتاب مدیریتی سال ۲۰۱۶ توسط آمازون انتخاب شد، همچنین مطالعه این کتاب توسط بیل گیتس و وارن بافت توصیه شده است.

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

معرفی كتاب شناسایی نیازهای پنهان برای طراحی پیشرو

معرفی کتاب شناسایی نیازهای پنهان برای طراحی پیشرو

معرفی کتاب شناسایی نیازهای پنهان برای طراحی پیشرو نویسندگان: کیت گافین، فرد لمکه و اورزولا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *