خانه / جعبه دانش / مطالعات طراحی

مطالعات طراحی

عنوان: مطالعات طراحی

موضوع: مجموعه مقالات طراحی صنعتی

نویسنده: دکتر سیدرضا مرتضایی و مهدی اصل فلاح

ناشر: انتشارات میردشتی

توضیحات تکمیلی:
مطالب این کتاب بر مبنای رده بندی موضوعی در هفت فصل طبقه بندی شده اند که در مجموع ۶۰ مقاله را از نویسندگان مختلف شامل می شود. در فصل اول مقالاتی که به نوعی مباحث «مبانی طراحی صنعتی» را ارائه می کنند و آموزه های پایه‌یی را دربرمی گیرند، گردآوری شده ند. در فصل دوم، مطالب مربوط به «سبک شناسی و تاریخ طراحی صنعتی» گردهم آمده‌اند تا شناختی از سیر تکاملی این رشته و رویکردها و سبکهای معروف آن پدید آید. فصل سوم اختصاص به مقالاتی دارد که به «نظریه های مختلف در زمینه‌ی طراحی صنعتی» می پردازد و مباحث نظری این رشته را مورد واکاوی قرار می دهد. در فصل چهارم، مقالات مربوط به «فرایند طراحی» ارائه شده اند که روش شناسی طراحی، اصلی ترین موضوع پرداخته شده در آن‌هاست. مقالات مربوط به «تئوری و روشهای خلاقیت» در فصل پنجم گنجانیده شده اند که همان گونه که پیداست، مباحث مربوط به مبانی خلاقیت، ایده پردازی و روش‌های مختلف خلاقیت، قابل استفاده در فرایندهای طراحی را بررسی می کند. فصل ششم به مقاله های نوشته شده در زمینه‌ی «راهبردها و مدیریت طراحی» اختصاص دارد. نگاهی کلان نگر به طراحی صنعتی را در مطالب این فصل می توان مشاهده کرد. در نهایت، فصل هفتم به عنوان فصل انتهایی کتاب، نوشته های مرتبط با «فرهنگ و طراحی» را ارائه می کند.
از ویژگی‌های ممتاز کتاب حاضر، تنوع موضوعات ارائه شده در آن است که به آن جامعیت استفاده برای استادان و دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته ی طراحی صنعتی و رشته های مرتبط را می بخشد. در نتیجه، آن را به کتابی مرجع برای موضوعات تخصصی و متنوع در طراحی صنعتی تبدیل می نماید.
استقلال مقالات از یکدیگر، از دیگر ویژگی هایی است که باعث سهولت استفاده ی موردی از این کتاب می شود. بدین معنا که الزاماً نیازی نیست، خوانندگان از ابتدای کتاب و بر مبنای فهرست ارائه شده، آن را مطالعه نمایند. خواندن کتاب از هر جا و بر مبنای نیاز و علاقه‌ی خواننده امکان‌پذیر است.
ویژگی قابل توجه آخر مجموعه‌ی پیش رو (که می تواند بیانگر نظرگاه های خاص نسبت به موضوعی واحد باشد) ، ارائه‌ی مقالات متنوع از افراد مختلف در موضوعات یکسان است. این نکته می تواند برای خوانندگان، امکان بررسی نظرگاه های مختلف و بعضا متفاوت را فراهم آورد.
علاقمندان می توانند از طریق مراجعه به مرکز فروش انتشارات میردشتی واقع در میدان انقلاب، ابتدای خیابان کارگر جنوبی، نبش وحید نظری، مجتمع تجاری نادر، طبقه اول(تلفن: ۶۶۴۹۰۶۶۲) آن را با تخفیف ویژه تهیه نمایند.
این کتاب به زودی در سایت گزارشگر طراحی صنعتی به صورت آنلاین قابل تهیه می باشد.

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

معرفی كتاب شناسایی نیازهای پنهان برای طراحی پیشرو

معرفی کتاب شناسایی نیازهای پنهان برای طراحی پیشرو

معرفی کتاب شناسایی نیازهای پنهان برای طراحی پیشرو نویسندگان: کیت گافین، فرد لمکه و اورزولا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *