خانه / اخبار / لباس هوشمند که همراه با کودک رشد می کند

لباس هوشمند که همراه با کودک رشد می کند

رایان یاسین، در صدد مطالعه و ارائه راه حل های خلاقانه براى حل مسئله ى پایدارى در صنعت مد و پوشاک است. او به همین  منظور لباسی را طراحی کرده که کودکان در حال رشد آن را می پوشند و این لباس همراه با رشد کودک، رشد می کند.

 

رایان مهندس هوانوردی و فارغ التحصیل هنر از دانشگاه سلطنتی است. این لباس به نام PETIT PLI به روشی از ترکیب مواد استفاده می کند که زمانی که کودک لباش را می پوشد همراه با رشد وی این لباس نیز رشد کرده و بزرگ می شود.

رایان یاسین به منظور مقابله با اثرات زیست محیطی و هزینه های مالی مربوط به لباس کودکان که متوجه خانواده ها و جوامع است این طرح را ارائه و توسعه داده است.

طراح این لباس هوشمند موفق شد جایزه ملی بریتانیا یعنی «جیمز دایسون» را به خود اختصاص داده و قرار است در مسابقاتی بزرگ‌تر هم با دیگر ایده‌های نوین به رقابت بپردازد.

کودکان می توانند در دوسال اول تا هفت سایز رشد کنند، بنابراین پدر و مادر ها در این مدت به طور متوسط روزانه پول زیادی را خرج لباس فرزند خود می کنند تا فرزند آنها به سن ٣ سالگى برسد. در این لباس موادى بکار برده شده که پارچه، هنگامى که کش مى آید، گسترش پیدا می کند. این لباس مناسب کودکان ۶ تا ٣۶ ماه است.

در این لباس بعضى از چین ها در پارچه روى هم تا می شوند، در حالى که بعضى چین هاى دیگر باز می شوند، بنابراین پارچه می تواند هنگامى که کودک آن را به تن دارد، گسترش پیدا کند.

در این پارچه علاوه بر این ویژگى، پوشش ضد آب همراه با پوشش حرارتى به منظور افزایش دوام بکار رفته است. این لباس به طور کامل قابل بازیافت است.

 

 

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

معرفی کتاب تفکر طراحی

معرفی کتاب تفکر طراحی

معرفی کتاب تفکر طراحی فهم چگونگی تفکر و کار طراحان نویسنده: نایجل کراس مترجم: مهدی …

یک دیدگاه

  1. سایتتون خیلی خوب و مفیده
    کاش همینجوری ادامه بدین ۳>

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *