خانه / اخبار / طراحی قطار با هدف گردشگری در سوئیس

طراحی قطار با هدف گردشگری در سوئیس

طراحی قطار با هدف گردشگری در سوئیس: پینین فارینا از «گُلدِن پَس اِکسپرس» پرده برداری می‌کند.

پینین فارینا از «گُلدِن پَس اِکسپرس» پرده برداری کرد. قطاری با چشم انداز وسیع که برای شرکت راه آهن اِم.اُ.بی (مونترو اُبِرلند بِرنیز) طراحی شده است. قطارهای جدید از دسامبر ۲۰۲۰ شروع به خدمت رسانی می‌کنند. این قطارها سه مقصد اصلی گردشگری در سوئیس یعنی مونترو، جِستاد و اینتِرلیِکن را به یکدیگر متصل کرده است و جذابیّت این مکان‌های تفریحی را افزایش می‌دهند.

 از سال آینده چهار میلیون گردشگر در سال می‌توانند هنگام سفر با «گُلدن پَس اِکسپرس» از درون قطار از منظرۀ کوههای آلپ در مرز وُود و بِرنیز لذّت ببرند.  این قطارها دارای ریل‌هایی با فواصل جدید و متنوع هستند؛ این ریل ها به مسافران این امکان را می‌دهد تا تنها در چند ثانیه بتوانند از ریل های باریک و ترسناک (۱متر از مونترو تا  زوایسیمِن) به ریل های استاندارد (۴۳/۱متراز زوایسیمِن تا اینتِرلِیکن) تغییر مسیر دهند. یعنی دیگر نیازی نیست مسافران در ایستگاه زوایسیمِن قطار خود را عوض کنند.طراحی قطار با هدف گردشگری در سوئیس

 

علیرغم تغییر محل شیشۀ جلوی قطار، مطابق استانداردهای ایمنی جدید، شرکت پینین فارینا با طراحی شیشه ای بزرگ در جلوی قطار منظره ای زیبا و تأثیرگذار برای مسافران فراهم می‌کند. پنجره ها هم به گونه ای طراحی شده اند تا از انعکاس نور در عکس‌های گرفته شده توسط مسافران جلوگیری کنند.

 آلفردو پالما، مدیر پروژۀ طراحی پینین فارینا، گفت: «کنار آمدن با استانداردهای ایمنی جدید برای خلاقیّت ما  قوۀ محرک بوده است تا محدودیت. در هر پروژه ای خواه در زمینۀ خودرو خواه حمل و نقل و یا معماری، هدف ما فائق آمدن بر موانع مقرراتی و فنی و درعین حال ساخت محصولاتی زیبا است. ما با همکاری اِم.اُ.بی قطاری ساخته ایم که تجربۀ سفری عمیق را به ارمغان می آورد، در حالیکه در هماهنگی کامل با زیبایی محیط اطراف است».

 

منبع: Pininfarina Unveils The Goldenpass Express

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *