خانه / اخبار / طراحی صندلی و میزتحریر خلاقانه توسط Alegre Designs

طراحی صندلی و میزتحریر خلاقانه توسط Alegre Designs

الگری دیزاین (Alegre Designs) اخیراً میز تحریر و صندلی اداری جدیدی را ارائه کرده است، دو محصول منعطف و تطبیق‌پذیر از گروه مبلمان مدرسه‌ای که برای بازدهی بیشتر در کار تیمی طراحی شده است. نام طراحی محصولات فدریکو گینر است این کلکسیون طراحی شده تا پویایی و کار تیمی در کلاس درس را آسانتر کند تا ارتباط و یادگیری چند جانبه را در یک محیط جدید تجربه کنید. وجه تمایز این برند مبلمان غایت کیفیت، امنیت و دوام است. این طراحی اجازه می‌دهد که چیدمان کلاس سریع و بی سر و صدا اما متنوع و موثر هم باشد در نتیجه فضای انگیزشی و برانگیزاننده حواس یادگیری را ایجاد می کند.

اکتیفکلس (Actiflex) خط تولید میز تحریرهایی است که از سیلوئت‌های هندسی شکل تشکیل شده تا چینش منعطف آنها در گروه‌های هدف مختلف بتواند حرکت و پویایی را به وجود بیاورد. این میز تحریر در چهار فرم مختلف مربعی، مربعی چرخ دار، مثلثی چرخدار و مستطیلی طراحی شده و به این جهت که با صدها ترکیب‌بندی مختلف قابل چیدمان باشند به این شکل ارتباطهای ۲،۴ نفره و یا حتی بیشتر تا ۱۰ نفر را آسانتر می‌کند. برای اهداف مختلف در کلاس مثل همه رو به جلو یا جداگانه هنگام کار گروهی همین طور فرم های دایره ای و نعلی این میز تحریر ایده آل است.

طراحی صندلی و میزتحریر خلاقانه توسط Alegre Designs

طراحی صندلی و میزتحریر خلاقانه توسط Alegre Designs

طراحی صندلی و میزتحریر خلاقانه توسط Alegre Designs

طراحی صندلی و میزتحریر خلاقانه توسط Alegre Designs

صندلی اداری (Pad Chair) یا مدارس بر گرفته از فرم کلاسیک صندلی مدارس اما با ساختاری جدید است. این محصول هم مثل میز تحریر از همین کمپانی و حاصل کار همان طراح است از ویژگی‌های آن میتوان به تجربه کاربری بهتر، که موجب پیشرفت ارتباط در کار گروهی می‌شود اشاره کرد. به گفته آقای مارسلو الگری ارگونومیک بودن، مقاومت فیزیکی بالا و دوام از شاخصه های اصلی این صندلی است. “در واقع دغدغه اصلی ما ایمنی این محصول در مواجهه با دانش‌آموزان بود به همین دلیل طوری طراحی شده که به لطف لبه های کاملا دوار که جایگزین فرم تیز آنها شده مانع از برخورد و یا گیر کردن کاربران به صندلی میشود.” زیر دستی این صندلی به دلیل اینکه روی یک اسکلت فلزی جوشکاری شده قرارگرفته دارای ویژگی چرخشی است که هم افراد چپ دست و هم راست دست به آسانی از آن استفاده کنند. این تحرک و تطبیق پذیری در واقع به لطف بهینه‌سازی طرز قرار گرفتن آن است که آزادی عمل بیشتری برای حرکت دارد. در قسمت پایین صندلی فضایی با ظرفیت نگهداری قابل توجه طراحی شده که در واقع برای نگهداری کیف مدرسه مناسب است. و چون کل اسکلت این صندلی در نهایت به چرخ های ضخیم و بزرگ منتهی می‌شود سهولت حرکت در فضا را دوچندان کرده است.

طراحی صندلی و میزتحریر خلاقانه توسط Alegre Designs

مترجم: سالومه باطبی گزارشگر طراحی صنعتی

 

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

معرفی چهار محصول طراحی شده برای جمع‌آوری پلاستیک در رودخانه‌ها

معرفی چهار محصول طراحی شده برای جمع‌آوری پلاستیک در رودخانه‌ها اغلب پلاستیک‌های موجود در اقیانوس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *