خانه / اخبار / شاهکار الکتریکی بنز – SLS

شاهکار الکتریکی بنز – SLS

یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی جهان “مرسدس بنز” در خودرو جدید خود شگفتی های بسیاری را خلق کرده است. بنز در تولید این خودرو حتی در رنگ‌های به کار برده شده در این خودرو سنت‌شکنی کرده و از طیف‌هایی استفاده کرده که خود به خود جذابیت بیشتری به ماشین‌ها هدیه می‌دهند. بنز جدیدترین خودرویش را SLS نام گذاشته است و آنرا با رنگ‌های نظیر فیروزه‌ای متالیک یا بنفش و زرد براق و آینه‌ای رونمایی کرده‌است.

نکته جالب و جذاب در SLS اما نه رنگ آن است نه چهره بسیار خشن و جذابش؛ بلکه جذابیت آن این است که SLS اولین خودروی تمام برقی شرکت بنز به حساب می‌آید. این خودرو با وجود اینکه تمام‌ برقی ‌است اما قدرت و عظمتی دارد که خیلی از خودروهای بنزین‌سوز از آن بی‌بهره‌اند.

بنز در اواسط سال ۲۰۰۹ خبر داده بود که در حال کار بر روی یک خودروی برقی و آن موقع قول داد که ۳ سال دیگر این خودرو را به جهان معرفی کند. این شرکت بزرگ خودروسازی اما خوش‌قولی کرد و زودتر از سال ۲۰۱۲ این خودرو را معرفی کرد. که البته قرار است تا سال ۲۰۱۴ به بازار فروش عرضه شود.

معجزه بنز اما این است که در خودرو برقی خود موتوری کار گذاشته که ۷۴۰ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند و این برای یک خودروی برقی باورنکردنی به نظر می‌آید. این موتور باعث می‌شود که بنز SLS بتواند در مدت زمان ۴ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و تا سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت هم پیش رود.


بنز SLS برای شارژ کامل به ۲۰ ساعت زمان نیاز دارد ولی اگر از سیستم نرم‌افزاری شارژ سریع استفاده شود این زمان به ۳ ساعت کاهش پیدا خواهد کرد. نکته جالب‌تر این خودرو اما صدای آن است. یکی از اصلی‌ترین ایراداتی که به خودروهای الکتریکی می‌گیرند نداشتن صداست. قطعا راننده دوست دارد صدای گاز خودرن خودروی پرسرعتش را بشنود و غرش‌های موتور را حس کند. بنز برای این موضوع هم فکر جالبی کرده. در اطراف این خودرو ۱۱ اسپیکر کار گذاشته شده است که به طور مصنوعی صدای موتور را به گوش راننده و اطرافیان می‌رساند. این اسپیکرها آنقدر خوب کار می‌کنند که از این خودرو صدای یک موتور پرقدرت بنزینی شنیده می‌شود!

منبع: + +

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

معرفی کتاب من، طراح خودرو

معرفی کتاب من، طراح خودرو نویسنده: مت ماروکو – آدام هوبرز مترجم: سالار سیفی‌زاده انتشارات: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *