خانه / اخبار / سیر تحول لوگو بتمن – Batman

سیر تحول لوگو بتمن – Batman

برخلاف دیگر قهرمانان معروف سینمایی، فرم لباس (شنل) این شخصیت تأثیر بسزایی در شکل گیری لوگوی این برنامه داشته است.


بنظر می آید که این المان از زمان شروع مأموریت بتمن الهام گرفته شده ، که این کاراکتر در آسمان ظاهر شده و نمای ضد نوری از هیبت خود ایجاد می کند و این زمانی است که او عملیات خود را برای پاکسازی زمین ایجاد می کند.


لوگوهای ارائه شده در این سالها همگی نشاندهنده ی این لحظه ی مهم بوده و سعی شده تا حس مثبتی نسبت به این حضور ایجاد کند.


نکته جالب اینست که این طرح، تقریباً ۳۰ بار توسط هیأت مدیره شرکت تولید کننده آن (Wayne Enterprise) براساس برنامه های مختلف از زمان تأسیس آن (۱۹۴۰) تغییر کرده و شاید این نکته خیلی بنظر نیامده است.


این طرح که توسط Cathryn laver طراحی شده در سیر تحول خود از ابتدایی ترین زمان در Comics های دهه ۴۰ میلادی ، برنامه های تلویزیونی Adam West در دهه ۶۰، تصویرسازی داستان های Frank Miller در دهه ۸۰، لباس مشهور George Clooney در فیلم بتمن در دهه ۹۰، و فیلم آخر این سری Dark Knight که به تازگی ارائه شده ، حضور داشته است. نکته قابل توجه در همه ی این دوران حضور فرم خفاش مانند است که در هر نمونه تغییرات جزئی داشته است.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

داستان هویت بصری ده برند مشهور ایرانی از زبان مصطفی اسداللهی

سی و دومین نشست تخصصی طراحی صنعتی دانشگاه هنر با موضوع «داستان هویت بصری ده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *