خانه / جعبه دانش / دیزاین، تاریخچه، تئوری، فلسفه و زمینه‌های طراحی محصول

دیزاین، تاریخچه، تئوری، فلسفه و زمینه‌های طراحی محصول

عنوان: دیزاین، تاریخچه، تئوری، فلسفه و زمینه‌های طراحی محصول

موضوع: دیزاین، طراحی محصول

نویسنده: برنهارد ای.بوردک

مترجم: علی مولائی

ناشر: کتاب وارِش

توضیحات تکمیلی:
کتاب دیزاین، تاریخچه، تئوری، فلسفه و زمینه‌های طراحی محصول نوشته پرفسور برنهارد ای. بوردک آلمانی‌تبار است که علی مولائی آن‌را از نسخه انگلیسی که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد به فارسی ترجمه کرده است.

در فصل ابتدایی این کتاب به مفهوم طراحی پرداخته شده است. در فصل طراحی و تاریخ، روند طراحی در قرن بیستم بررسی شده است. توضیحاتی در مورد وِرک‌باند، باوهاوس و تأثیر آن بر فرهنگ طراحی محصول، مدرسه طراحی اُلم و تأثیرات آن بر فرهنگ طراحی محصول، کمپانی براون و دیتر رَمس، طراحی خوب، دهه ۱۹۶۰ و اتفاقاتی که برای مقوله طراحی با جنبش‌های مخالف افتاد؛ آورده شده است.

فصل طراحی و جهانی‌شدن، به مسأله طراحی در کشورهایی چون بریتانیا، آلمان، اتریش، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، ایالات‌متحده، کانادا، اسکاندیناوی، روسیه، چین، هونگ‌کونگ، ژاپن، کره، سنگاپور و غیره آورده شده است.

در فصل طراحی و روش‌شناسی درباره مباحث شناخت‌شناسی (Epistemology)، فلسفه، نشانه‌شناسی (Semiotic)، پدیده‌شناسی (Phenomenology)، هرمنیوتیک (Hermeneutic) و روش‌شناسی طراحی مطالب مفیدی آورده شده است.

در فصل طراحی و تئوری، درباره کارکرد اطلاعاتی محصول، کارکرد ارتباطی محصول، کارکردهای زیبایی‌شناسی، کارکرد نمادگرا و زبان‌ محصول مباحث ارزنده‌ای مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل آخر که طراحی و مفاهیم آن می‌باشد؛ رویکردها و گرایش‌های جدید طراحی مانند طراحی‌سازمانی، طراحی‌خدماتی (Service design)، مدیریت طراحی (Design managment)، طراحی راهبردی (Strategic design) و ارتباط معماری با طراحی و معمارانی که به‌مثابه طراحان کار کرده‌اند؛ توضیحات مناسبی آورده شده است. در قسمت آخر این فصل به مقوله میکروالکترونیک، طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزار، عصر زیست‌شناسی و سایبورگ پرداخته شده است.

لازم به ذکر است علاقمندان می توانند این کتاب را با ۲۰٪ تخفیف از دفتر فصلنامه چهارباغ و انتشارات وارش تهیه نمایند.

نشانی و تلفن ناشر: تهران، خیابان انقلاب، ابتدای خیابان دانشگاه، بن‌بست پورجوادی، پلاک ۷، طبقه دوم. ۹-۶۶۹۷۰۶۵۸
سایت: www.pizzabook.ir

نشانی و تلفن چهارباغ: تهران، خیابان سهروردی جنوبی، بین اورامان و برادران نوبخت، پلاک ۱۳۶، طبقه دوم. ۸۸۸۲۹۸۱۶
سایت: www.4baq.com

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

عکس‌های جدید از طراحی مشعل المپیک ۲۰۲۰ توکیو

طراح ژاپنی Tokujin Yoshioka عکس‌های جدیدی از جزئیات طراحی مشعل المپیک ۲۰۲۰ توکیو منتشر کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *