خانه / اخبار / برگزیده نهایی جایزه طراحی انگلستان

برگزیده نهایی جایزه طراحی انگلستان

استودیو انگلیسی طراحی Barber Osgerby توانست جایزه بهترین طرح سال ۲۰۱۲ را بخاطر طراحی و ساخت مشعل المپیک لندن ۲۰۱۲ به خود اختصاص دهد. این طرح که از میان ۸۹ طرح راه یافته به مرحله نهایی انتخاب گردید، در مراسم اهداء جوایز جایزه خود را که در Design Museum دریافت کرد.


این طرح زیبا نه تنها یک سمبل برای مسابقات المپیک است، بلکه دارای ویژگی های منحصر بفرد دیگری نیز می باشد. این مشعل آلومینیمی قرار است که مصافت ۸۰۰۰ مایلی را برای شرکت در مراسم المپیک طی کند، بر روی این مشعل نیز ۸۰۰۰ حفره دایره ای شکل کنده شده است، که این حفره ها نمایانگر حاملین این مشعل است و هم باعث کاهش وزن و صرفه جویی در مصرف مواد شده و در نهایت اینکه باعث خنک تر شدن بدنه مشعل خواهد شد که توسط حامل آن قرار است که حمل شود.


Deyan Sudjic مدیر موزه طراحی Design Museum درباره این طرح می گوید: ” طراحی درست و مناسب برای المپیک بسیار سخت و پیچیده است”. وی می افزاید ” سادگی و سبکی طرح Barber Osgerby یکی از این ویژگی ها است. این مشعل نه تنها نمایانگر روح میزبان این مسابقات است، بلکه توانسته ارزش و اهمیت طراحی را از یک مراسم ورزشی به روش مدرن نشان دهد”.


علاوه بر این جایزه، هفت بخش دیگر نیز در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.
– جایزه معماری Architecture Award – ارائه شده به طرح استادیوم دوچرخه سواری Velodrome
– جایزه مد Fashion Award – ارائه شد به طرح Issey Miyake 132.5 collection
– جایزه دیجیتال Digital Awards – ارائه شده به Kinect شرکت مایکروسافت
– جایزه حمل و نقل Transport Award – ارائه شده به طراحی مجدد Emergency Ambulance
– جایزه گرافیک Graphic Award – ارائه شده به طرح Pure Nokia ، یک فونت که با تمام زبان ها قابل تطبیق است
– جایزه مبلمان Furniture Category – ارائه شده به فارق التحصیل RCA ، Kihyun Kim بخاطر طراحی صندلی با چوب بالسا

تمام آثار برگزیده در این مراسم، از هم اکنون تا تاریخ ۱۴ تیر ماه سال ۱۳۹۱ در سالن نمایش طراحی سال Design Museum، قابل بازدید می باشد.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

نگاهی به طراحی اسپیکر Besound1

نگاهی به طراحی اسپیکر Besound1

در این پست نگاهی به طراحی اسپیکر Besound1 که توسط شرکت بنگ اند الوفسن و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *