خانه / اخبار / اینگوار کامپراد بنیانگذار شرکت IKEA در گذشت

اینگوار کامپراد بنیانگذار شرکت IKEA در گذشت

شرکت آیکیا روز یکشنبه خبر مرگ اینگوار فئودور کامپراد را در منزل شخصی‌اش در اسمالند سوئد تأیید کرد. این کارآفرین بزرگ روز شنبه و در سن ۹۱ سالگی درگذشت. در سال ۱۹۴۳ در سن ۱۷ سالگی IKEA را تاسیس کرد.

نام آیکیا (IKEA) به ترتیب از حروف ابتدای نام و نام خانوادگی او (Ingvar Kamprad)، نام مزرعه‌ای که در آن بزرگ شده (Elmtaryd) و شهر محل زندگی‌اش (Agunnaryd) در کشور سوئد گرفته شده ‌است.

 

افرادی که با کامپراد از نزدیک کار کرده بودند، از وی بعنوان تاجری با هوش و استراتژیستی بزرگ یاد کرده‌اند که در عمل خطای مشهودی نداشت. در پیامی که در صفحه رسمی فیس بوک آیکیا نوشته شده، چنین آمده است: “اینگوار کامپراد در آرامش و در میان عزیزانش در خانه‌اش در منطقه اسملاند چشم از جهان فروبست. ما نبود اینگوار را بسیار حس خواهیم کرد، خانواده و کارکنان آیکیا در سراسر جهان یاد و خاطره او را گرامی خواهند داشت


اینگوار کامپراد یکی از برجسته‌ترین کارآفرینان سوئد در سطح جهانی بود، در حال حاضر IKEA دارای ۴۱۲ فروشگاه در ۴۹ کشور می‌باشد.

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

نوآوری و خلاقیت در طراحی پارچه

نوآوری و خلاقیت در طراحی پارچه

با ۵ طراح پارچه هلندی که در نمایشگاه ونچورا نیویورک به صورتی خلاقانه و نوآورانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *