خانه / اخبار / اولین خودرو الکتریکی جمع شو – Hiriko

اولین خودرو الکتریکی جمع شو – Hiriko

در دنیای جدید امروزی و حمل نقل سریع و کم جای شهری، به تازگی طرح جدیدی به نام Hiriko به بازار ارائه شده که یک خودروی الکتریکی کمجاست. این طرح در صدد ارائه نسل جدید خودروهای شهری آینده است.


این طرح یک حلقه اتصال جدید بین نیاز شهروندان و تراکم و ترافیک شهرهای بزرگ و مراکز شلوغ شهری است. این طرح یک همکاری مشترک بین موسسه MIT`s changing places (مرکز ایالت باسک Denokinn) و موسسه Afypaida برای ارائه ی طرحی محیط زیستی، اجتماعی و هوشمند بوده است.


این مدل کوچک ، تشکیل شده از یک موتور الکتریکی ۲۰ اسب بخاری که با یک سیستم Drive-by-wire کنترل می گردد. موتور این وسیله نقلیه با نیروی اولیه خود می تواند حدود ۱۲۰ کیلومتر (۷۵ مایل) را با حداکثر سرعتی معادل ۵۰ کیلومتر در ساعت (۳۱ مایل) طی کند.


هر یک از چهار چرخ این وسیله نقلیه دارای یک موتور حرکتی جداگانه، ترمز جداگانه و سیستم تعلیق جداگانه می باشد تا بتواند به کاربر اجازه تغییر شکل خودرو (جمع شدن) در مواقع نیاز مانند پارک کردن در فضاهای باریک را ، براحتی بدهد.


این خودروی جدید یک خودروی دو سرنشین بوده که طولی حدود ۱.۵ متر دارد. درب این خودرو از سمت جلو مانند کاپوت باز شده و اجازه ی ورود و خروج سرنشینان را می دهد. این خودرو به نام Basque نام گذاری شده است.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

همکاری BMW با برند ورزشی نورث فیس در طراحی خودرو کمپر

همکاری BMW با برند ورزشی نورث فیس در طراحی خودرو کمپر

شرکت بی ام و با همکاری برند ورزشی نورث فیس در طراحی خودرو کمپر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *