خانه / اخبار / استفاده خلاقانه از LED

استفاده خلاقانه از LED

LED های موجود در ایده موکت Lama که Cell+LED نامیده می شود، در فضاهایی که مردم بیشتر سطح زمین را نگاه می کنند باعث روشنایی قابل تنظیم در موکت و کمک به مسیر یابی بهتر می گردد.
به طور معمول ، در صنعت موکت سازی نوآوری چندانی رخ نمی دهد، اگرچه ایده Lama توانسته است به تولید چیزی کاملا تازه دست یابد:
مسیر یابی بوسیله ی لامپ های LED تعبیه شده در موکت


گرچه این ایده ممکن است در برابر موکتهای نورانی موجود چندان قابل توجه به نظر نرسد، تفاوت این است که لامپ Lama به طور مستقیم در موکت تعبیه میشود. در سال جاری، آخرین نمونه ی این ایده ارائه می شود که دارای LEDهای قرمزسبزآبی است، وبا فشار یک دکمه، می تواند به هر طرح و رنگی در آید.
در نهایت استفاده گر با یک سری از مسیریابهای قابل تنظیم در محدوده ای که به طور طبیعی به آن نگاه می کند(زمین) روبه رو می شود. این ایده یک وسیله ایده آل برای صنایعی است که باید قادر به هدایت جمعیت های زیاد در شرایط متفاوت باشند، به عنوان مثال هواپیما. فرضاً یک الگو برای راهنمایی مسافران داخل هواپیما، دیگری به منظور سیگنال شرایط مساعد و امن برای حرکت در اطراف کابین؛ دیگری برای فلش آرم هواپیمایی؛ و در آخر برای موقعیت های اضطراری و غیره به کار می رود.


برخی ممکن است استدلال می کنند که تبدیل موکت به سیستم مسیریاب، ممکن است مسافران را به اشتباه بیاندازد، هر چند بعید است که مسافران الگوها و طرح های رنگی متمایز از یکدیگر را با هم اشتباه کنند. به عنوان مثال هیچ کس چراغ سبز را با قرمز اشتباه نمیکند!
اولین نمونه از Lama (Cell+LED) در Airshow پاریس، در کلاس درجه ی۱ دماغه ایرباس A350 به نمایش گذاشته شد، (که حتی ممکن است تا سال ۲۰۱۳ به پرواز در نیاید). این موکت همچنین در کانسپت لندرور LRX (در زیر)، و نیز در فضاهای سازمانی ، عمومی و مسکونی به نمایش گذاشته شده است.

منبع

درباره ی گزارشگر طراحی صنعتی

موسسه علمی-پژوهشی و اطلاع رسانی گزارشگر طراحی صنعتی در تلاش است، با توسعه فعالیت های خود این سایت را به مرجع کاملی برای استفاده طراحان ایرانی، تبدیل کند. ما در تلاشیم اخبار مهم و تأثیر گذار بین المللی در حوزه دیزاین را در کوتاهترین زمان به زبان فارسی در اختیار مخاطبان قرار دهیم، همچنین بوسیله گزارشگران خود، در مراکز مختلف داخلی اخبار و رویدادهای ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

همچنین ببینید

فراخوان مسابقه طراحی لامپ COBRA 2018

فراخوان مسابقه طراحی لامپ COBRA 2018

در ۵۰ امین سالگرد طراحی و تولید لامپ COBRA، به درخواست آقای Elio Martinelli موسس شرکت، یک مسابقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *