آگهی
آگهی
آگهی
آگهی

Universal Tricycle برگزیده مسابقه بین المللی آی اف

امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارسال شده توسط: محمد حسین شوکت پور

 

عنوان طرح:

Universal Tricycle

طراح:

محمد حسین شوکت پور

برگزیده مسابقه  بین المللی آی اف IF - International Forum Design GmbH

 

 

معرفی طرح:


این طرح با نام ثبت شدۀ “ Universal Tricycle ” و با هدف طراحی وسیله ای برای حمل و نقل غیرموتوری (Human Power Vehicle (HPV)) درونشهری به منظور استفاده درون فضاها و مسیرهای معیین، نظیر شهرک ها یا معابر معیین شهری  برای کاربریهای روزانۀ متعارف عمومی می باشد. کاهش مصرف انرژی (Energy Saving )، قابلیت تاشوندگی چشمگیر(Folding Style system )، تعادل بالا حین استفاده، امکان حمل بار (cargo baggage)  با در نظر گرفتن محلی برای وسایل همراه کاربر، قابلیت حمل کودک، ارگونومیک بودن با پوشش دادن طیف وسیعی از آنتروپومتریها (ergonomics-friendly ) بخاطر امکان تنظیمات گوناگون از ویژگیهای عمده و بارز این طرح است.

 

 

 

این طرح به عنوان یکی از برگزیدگان مسابقه  بین المللی آی اف ( iF - International Forum Design GmbH )  که در کشور آلمان با نام OutDoor INDUSTRY AWARD ( جایزۀ صنعت در فضای باز) برگزار می گردد، انتخاب گردیده است.

 

 

 

طرح ارائه شده در بخش " محصولات با ارزش بالای زيست محيطی و پايدار (Products of high ecological and sustainable value )  “مسابقه برگزيده گرديد؛ و برنده ی لوح و نشان مسابقه شد.

 

این مسابقه در شهر Messe Friedrichshafen کشور آلمان برگزار می شود و در طی آن نمایشگاهی از آثار بصورت پوستر، ماکت، محصول و Video Show Wall  دایر می باشد که صاحبان صنایع و شرکتهای بزرگ در آن حضور می یابند. در این مسابقه که حدود 4500 طرح شرکت می کنند در ابتدا 300 انتخاب و سپس 100 طرح برگزیده یا شایستۀ تقدیر شده و سپس از بین آنها تعدادی طرح برنده می شوند.

 

 

 

این طرح در بخشConcept  مسابقه شرکت کرده بود اما با تشخیص هیئت داوران جایزۀ Product دریافت نمود. دریافت جایزه بر روی معیارهایی چون درجه نوآوری، کیفیت طراحی، طرز کار، انتخاب مواد، سازگاری زیست محیطی، توسعه پایدار، کارکرد، سودمندی، ایمنی، شخصیت  Trendsettingو ارزش برند تجاری استوار است.

 

برخی از لینکهای مرتبط:

1-       لینک یک

2-       لینک دو

3-       لینک سه

4-       لینک چهار

 

تهیه شده در پایگاه اطلاع رسانی

گزارشگر طراحی صنعتی

 

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی