آگهی
آگهی
آگهی
آگهی

پروژه ETU برنده جایزه Red dot 2010

امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارسال شده توسط: مهرافزا میرزازاد

طراح: مهرافزا میرزازاد

کارشناسی طراحی صنعتی: دانشگاه فنی خاورمیانه، ترکیه

کارشناسی ارشد طراحی صنعتی: دانشگاه فنی استانبول

 

 

پروژه ETU برنده جایزه Red dot 2010

 

پروژه فارغ التحصیلی در دانشگاه Middle East Technical University  در رشته طراحی صنعتی در آخرین ترم دانشگاهی با حمایت یک کارخانه یا یک شرکت طراحی انجام می گیرد.

 

‫من تصمیم داشتم تا در یک شرکت طراحی کار کنم، چرا که هیچ گونه ممانعتی در مورد پروژه وجود نداشت. شرکت طراحی Kilit Taşı  شرکتی در استانبول است که در تعطیلات میان ترمی از من خواست تا در حیطه مورد علاقه خودم تحقیق کنم. ۲۰ روز تعطیلات، در مورد ناتوانان جسمی، نابینایان، ناشنوایان و کسانی که اختلاط روانی دارند تحقیق کردم. این کار با کمک Claire Özel، سرپرست و مدیر دانشجویان ناتوان دانشگاه خاورمیانه انجام گرفت. در این دوره متوجه شدم که بسیاری از این ناتوانی ها فقط به دلایل ژنتیکی یا مشکل خانوادگی و تولد نبود، بلکه به دلیل تصادف هایی بوده است که در دوران کودکی یا نوجوانی اتفاق افتاده است. با صحبت کردن با پزشکان و جراحان متوجه شدم که در حین تصادف اگر قسمتی از بدن انسان کنده شود، شانسی برای پیوند دوباره وجود دارد. با دقت به آمبولانس ها فهمیدم که متاسفانه عضوهای کنده شده از طریق یخدان های پیک نیکی حمل می شوند، عضو کنده شده تا شده و داخل این یخدان ها گذاشته می شود و با کمک یخ از ‫محل تصادف به بیمارستان حمل می شود. پس از تحقیقات، به خاطر درجه دمای درونی عضو، فهمیدم که:

 

۱)حمل کردن ارگانها و عضو کنده شده حتما باید در ۴ درجه سانتیگراد انجام بگیرد.

۲) به هیچ وجه عضو کنده شده نباید تا بشود، در صورت تا شدن، خون لخته می شود.

۳) عضو کنده شده حتما باید به صورت عمودی حمل شود.

 

در طی این تحقیقات، شروع به ایده پردازی کردم. در طی این مرحله با جراح های بیمارستان ارتشی آنکارا، مهندسین مکانیک، طراحان شرکت Kilit Taşı و استادانم در ارتباط بودم. پروتوتایپ هایی که در این دوره با مقوا می ساختم به من کمک می کردند تا ارگونومی و کارایی طرح هایم را امتحان کرده و با مهندسین به شورا بگذارم و از راهنمایی هایشان کمک بگیرم.

 

 

پروژه ETU برنده جایزه Red dot 2010

 

این طرح جوایز زیر را به خود اختصاص داده است:

 

1- برنده جایزه Red dot 2010

2- 2010 Design Turkey Industrial Design Awards

 

ETU در سایت های دیگر:

 

1- ICSID

2- Yanko Design

3- Surface asia mag

4- Tabriz ID

 

 

تهیه شده در پایگاه اطلاع رسانی

گزارشگر طراحی صنعتی

 

گالری تصاویر

    Image folder specified does not exist!
  •  

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی