آگهی
آگهی
آگهی
آگهی

مبلمان جدید Ikea موبایل شما را شارژ می‌کند

امتیاز این گزینه
(2 آرا)

 

Ikea  بالاخره شما را به رویایی برای خانه‌های بدون سیم یک قدم نزدیک تر می نماید.

 

Ikea  سری جدیدی از مبلمان خانگی را طراحی نموده است شامل لامپ ها، میز‌های کنار تخت و میز‌های تحریر که بصورت بی‌ سیم قادر هستند موبایل شما را شارژ کنند.

 

اگر خیلی‌ نوآوری‌های تکنولوژیکی را دنبال نمی‌کنید شاید ندانید که بسیاری از گوشی‌های موبایل را می‌توان به راحتی‌ و فقط با قرار دادن روی یک میز شارژ کرد. و این تکنولوژی در بسیاری از موبایل‌های جدید تعبیه شده است.

 

Ikea در ماه آوریل در انگلستان و آمریکا خط جدیدی از مبلمان را وارد فروشگاه‌های خود می‌کند که این تکنولوژی در آنها کار گذاشته شده است. قیمت اشیا مختلف در این خط مبلمان از ۵۰ دلار شروع می شود. روی سطح این مبلمان یک چاله کوچکی وجود دارد که فقط کافی‌ است که موبایل خود را در این فرورفتگی قرار بدهید تا شارژ شود. هر گوشی موبایل که شامل تکنولوژی بیسیسم Qi باشد می تواند از این طریق شارژ شود. بسیاری از گوشی‌های سامسونگ، HTC ، نوکیا و LG  دارای سیستم بی سیم Qi هستند. یکی‌ از مشخص‌ترین گوشی‌های که سیستم بیسیم Qi ندارد، iPhone  می‌باشد.Ikea  برای این قضیه هم فکری کرده است، و دارندگان این گوشی‌ها می توانند یک قطعه اضافی را از Ikea خریداری کرده و در این فرورفتگی قرار دهند و سپس موبایل خود را به این قطعه وصل کنند، به جای اینکه به دنبال یک پریز برق بگردند.

 

با وجود اینکه این راه حل بسیار کاربردی و زیبا می‌باشد، یک مشکل اساسی‌ دارد. سیستم بیسیم Qi یک استاندارد رسمی‌ است، اما رقبای بزرگ دیگری نیز دارد همچون سیستم PMA که اخیرا با کمپانی‌های بزرگی‌ همچون McDonald’s و Starbucks  قرارداد امضا کرده است و و تمام مبلمان فروشگاهی آنها را به سیستم شارژ بیسیم خود مجهز نموده است. خیلی‌ از موبایل‌ها به هر دو سیستم مجهز شده اند اما برخی‌ فقط با یکی‌ از این دو سازگار هستند. و در نهایت اینکه شارژ بیسیم به اندازه شارژی که با سیم برق انجام می شود قابل اعتماد نیست.

 

 

علیرغم مشکلات موجود، وقتی‌ که بزرگترین شرکت مبلمان دنیا چنین روشی‌ را در پیش گرفته، بسیاری از شرکت‌های مبلمان و طراحی محصول نیز دنباله راه او را در پیش خواهند گرفت و همچنین شرکت‌های همچون Apple ترغیب می شوند که که این سیستم‌ها را در محصولات خود تعبیه کنند.  و در نهایت این سیستم‌ها ارزان تر شده و هرچه بیشتر در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

 

 

 

تهیه شده در پایگاه اطلاع رسانی

گزارشگر طراحی صنعتی

منبع:

http://www.fastcodesign.com/3043049/ikea-releases-furniture-that-wirelessly-charges-your-phone

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی