آگهی
آگهی
آگهی
آگهی

خودروی سه چرخه تویوتا با توانایی حفظ تعادل

امتیاز این گزینه
(1 رای)

 

خودروی سه چرخه تویوتا با توانایی حفظ تعادل

 

یکی‌ از مشکلاتی که خیلی‌ از خودرو‌های سه چرخه با آن مواجه بودند حفظ تعادل آنها در پیچها و دست‌انداز‌های جاده بود.

 

اما شرکت تویوتا بالاخره بعد از بیش از ۱۰ سال تحقیق و طراحی، i-Road  را به بازار معرفی‌ نموده است که مهم نیست که جاده چقدر پر پیچ و خم باشد و مسیر چقدر ناهموار، این خودرو سه چرخه از تعادل خارج نخواهد شد. راندن i-Road به سابقه رانندگی‌ موتور سیکلت نیازی ندارد و هر کسی‌ که بتواند ماشین معمولی را براند خواهد توانست که i-Road را نیز براند.

 

 

خودروی سه چرخه تویوتا با توانایی حفظ تعادل

 

رانندگی این وسیله آنقدر لذت بخش است و تعادل آن آنقدر راحت و بی‌ درد سر حفظ می شود که ناخوداگاه راننده را تشویق می‌کند که پشت سر هم دور‌های مارپیچی و ۳۶۰ درجه بزند.

 

i_Road  کوچک و باریک است، و شاید هم عرض بزرگترین موتورسیکلتی باشد که تا به حال دیده‌اید. تا ۲۶ درجه می تواند خم شود و یک کامپیوتر داخلی مداما تعادل آن را با توجه به زاویهٔ راننده و میزان جاذبه اندازه‌ گیری کرده و کمک می‌کند که از تعادل خارج نشود.

 

 

خودروی سه چرخه تویوتا با توانایی حفظ تعادل

 

این وسیله در حال حاضر برای اجاره‌ در توکیو و سیستم‌های اجاره‌ اشتراکی‌ در Grenoble  فرانسه موجود می‌باشد. تویوتا بدین منظور از i-Road در فرانسه استفاده کرده است چون بیشتر شهر‌های اروپائی نسبت به مسائل محیط زیستی‌ هوشیار هستند و از وسایل نقلیه عمومی‌ استفاده زیادی می‌کند. همچنین بیشتر این شهرها خیابان‌ها و کوچه‌های باریکی دارند که بسیار مناسب برای i-Road می باشند. بنابرین این وسیله در بازار‌های اروپا و ژاپن کاربران بیشتری خواهد داشت تا آمریکا با خیابان‌ها و بزرگ راه‌های عریض.

 

 

خودروی سه چرخه تویوتا با توانایی حفظ تعادل

 

این وسیله که حداکثر می تواند با سرعت ۴۸ کیلومتر در ساعت، و سه ساعت شارژ با یک باطری ۱۱۰ ولتی کار کند، خودرویی برای پیمودن مسافت‌های دور نیست، بلکه وسیله‌ای است برای فاصله‌های کوتاه شهری بین مقاصد نزدیک به هم در فضاهای کوچک و مرتبط.

 

 

خودروی سه چرخه تویوتا با توانایی حفظ تعادل

 

یکی‌ از مشکلاتی که این خودرو می تواند در شهر‌های بزرگ با آن مواجه شود وجود وسایل نقلیه بزرگ و سریع است. اگرچه i-Road از موتور سیکلت امن تر است اما تمام سیستم‌های امنیتی یک ماشین معمولی را ندارد.

 

هنوز معلوم نیست که چه زمانی‌ این وسیله به طور رسمی‌ به بازار عرضه خواهد شد، اما تویوتا در حال بررسی و آماده سازی آزمایش جاده در کالیفرنیا هست.

 

 

 

تهیه شده در پایگاه اطلاع رسانی

گزارشگر طراحی صنعتی

منبع:

http://www.fastcoexist.com/3041875/driving-toyotas-self-balancing-3-wheeled-vehicle-is-a-lot-of-fun#1

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی